Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, ze przeważnie macie w piździe to co starsi mówią, ja tez tak miałem, to zrozumiałe
Ale to co powiem, weźcie sobie mocno do serca.
Ostatnią rzeczą jaka powinna was absorbować i stresować w życiu jest praca
Nie zabijajcie się, nie pracujcie ponad siły, nie bierzecie nadgodzin, rezygnując z życia rodzinnego, towarzyskiego, czy nawet siedzenia przed kompem z wirtualną bracią, gdzie możecie pogadać, pośmiać się, wydurniać.
Gdy mój dziadek umierał na łóżku w domu, miał styrane ręce pracą, skrzywiony kręgosłup, nogi powykręcane od reumatyzmu a w tym czasie jego rówieśnik Mieczysław Fogg tańczył i śpiewał w telewizji.
Mówię do ojca:
- zobacz, oni są w tym samym wieku
Ojciec odpowiedział:
- tak, tyle, ze Fogg całe życie tańczył a dziadek #!$%@?ł.
Królowa Elżbieta ma dokładnie tyle lat co moja babcia gdy umarła, dokładnie 92 lata
Tyle, ze babcia już nie miała świadomości, nie mówiła (wylewy) robiła pod siebie.
Elżbieta II jest w dobrej formie, bo nie musiała całe życie tyrać jak wół.
"Bez pracy nie ma kołaczy" "Praca uszlachetnia" to wszystko wymysły ludzi, którzy nas urabiali byśmy robili jak woły i żebyśmy to odczuwali jako szczęście.
Kto nie pracuje to bumelant, nierób, leń...gówno prawda, jeżeli masz na tyle sprytu by się utrzymać i za wiele nie robić to wykorzystaj to bez zastanowienia!
Owszem, trzeba pracować, by mieć kasę na życie, jeżeli ktoś ma rodzinę to trzeba ją utrzymać, ale bez przesady
Nie panikujcie, gdy szykują się zwolnienia a wy macie kredyt, nie właźcie w dupska szefów, nie stawiajcie pracy ponad wszystko, to wszystko #!$%@?, szkoda zdrowia i życia.
Dbajcie o swoje zdrowie i miejcie #!$%@? w granicach rozsądku.
Żyjcie długo i szczęśliwie a na stare lata nikt wam pieluch zmieniać nie będzie
--------
#takaprawda #pracbaza #oswiadczenie #heheszki
  • 78
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: popieram opa. Widze roznice miedzy mna a tesciem ktory chwali sie, ze od 4 lat nie byl na urlopie ani l4, a mna, czlowiekiem ktory pracuje tyle ile musi i nara, ale robi to rzetelnie i madrze. On mimo 60 lat na karku nie zarabia polowy tego co ja, dwa razy mlodszy gunwiarz i on mi non stop powtarza, ze zle traktuje prace i niczego tak nie osiagne i ze
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: A potem płaczcie, że

hurr durr kurła nigdy nie kupiłem auta z salonu tylko ciągle wypierdziane fotele albo drogie 7-letnie klasy premium z eksploatacją w cenie tego gruza, ciągle wynajem lub kawalerka.

Podstawa to nazbierać kapitału i zapewnić sobie przyszłość, potem można sobie zmniejszyć tempo. Bez tego to wiecznie będzie się takim średniaczkiem na UoPie za średnią krajową max. a świąteczne bony czy premia raz w roku będzie jakby się