Wpis z mikrobloga

Taka kmina mirki...
Kupiłem ~2 kilometry od mojego mieszkania działkę na której za ok. 2 lata planuję zamieszkać.
Mam trójkę dzieci, z czego dwójka chodzi do jednego przedszkola, jedno jeszcze malutkie.
Mam córkę która we wrześniu pójdzie do pierwszej klasy.
Zastanawiam się, czy dać ją do szkoły przy przedszkolu do którego teraz chodzi i za rok/dwa przenieść ją do nowej, czy od razu dać ją do docelowej szkoły.
Opcja (a) jest wygodniejsza dla mnie bo dzieciaki odwożę do jednego miejsca no i koleżanki które teraz zna będą razem z nią w klasie (przynajmniej część), opcja (b) oznacza stratę gdzieś godziny dziennie na odbiór (placówki w różnych kierunkach) ale wtedy obędzie się bez problemu z aklimatyzacją za dwa lata przynajmniej w kwestii szkoły... ale zastanawiam się co będzie lepsze dla starszej?

#niewiemjaktootagowac #dzieci #szkola #decyzje

Co będzie lepsze?

  • Do szkoły do której chodzi 20.0% (9)
  • Od razu do nowej szkoły 80.0% (36)

Oddanych głosów: 45

  • 6
@defoxe: jedna szkoła dwa kilometry w jedną, druga kilometr w drugą, autem korki a na nogach czas razy dwa z małymi nóżkami, ale bardziej mi chodzi o kwestię jej przywiązania do miejsca w którym jest czy będzie.

Dodam też że ja jestem za nową szkołą, różowa jest za zostaniem w starej na dwa lata razem z młodszą córą.
@puexam: Oczywiście, że od razu do nowej. Przeniesienie po dwóch latach i dołączenie do klasy która jest już przez ten czas z sobą zżyta, są porobione grupki znajomych itp będzie dla małej bardzo ciężkie. Duża szansa, że nie uda jej się znaleźć żadnych przyjaciół w nowej szkole. #!$%@? kilka lat z życia w zamian za zaoszczędzenie godziny dziennie to słaby interes
@puexam: powiem tak - nie znam nikogo kto wprowadził się do nowego domu w terminie który planował przed rozpoczęciem budowy. Nie twierdzę że takich osób nie ma, ale jest to obiektywnie trudne. Przed podjęciem decyzji zapytaj siebie czy gdyby to były 3 lata a nie 2 to zrobiłbyś inaczej.

Sam woziłem córkę do docelowego przedszkola przez ponad rok, 5 km w jedną stronę ¯\_(ツ)_/¯
@puexam masz jeszcze jedna opcję: niech chodzą dalej tam gdzie teraz, nawet jak się już przeprowadzicie. Starsza pójdzie do podstawówki z koleżankami, młodsza będzie niedaleko w sprawdzonym przedszkolu. Będziesz woził obie w jedno miejsce. No chyba że podstawówka bliżej nowego domu ma znacznie lepsze opinie to lepiej od razu tam najstarszą zapisać.
@erln: W sumie to nie braliśmy takiego rozwiązania pod uwagę bo tamta szkoła jest dosłownie 200m od nowego domu i jest jakieś top7 we Wro. Szkoła do której chodzą też jest OK (z resztą, sam do niej chodziłem n lat temu), ale to takie top20.. za to ma basen.. trudna kmina