Wpis z mikrobloga

@empios: zainstaluj se linuksa, jest lepszy od gównianego macOS a z hackintoszem pewnie będziesz miał problemy ze sprzętem.

ps. żeby nie było piszę teraz z macbooka. Ale niedługo go #!$%@? (w sensie firma wymienia mi na della, bo nie zdierże dłużej
@empios: Podchodziłem do tematu hackintosha, próbowałem zainstalować na laptopie, czytałem jak dobierać sprzęt do stacjonarki... moim zdaniem nie warto. A przynajmniej nie do pracy, zdarzają się sytuacje takie jak miałem miesiąc temu że potrzebowałem na następny dzeń zaktualizować xcode, a to znowu wymaga aktualizacji systemu. Na hackintoshu atualizacja systemu to potrafi być temat na parę dni, musisz doczytać o kompatybilności sprzętu, pewnie poszukać czasem softu który omija jakieś problemy itp., a
@keton22: Ściągnąłem obraz geekrar i u mnie wpada w bootloopa na virtualboksie :-( Może wina procka bo mam starego i7. Może starsza wersja by ruszyła ale do pracy potrzebuję cataliny, a do zabawy nie potrzebuję ¯\_(ツ)_/¯
@hitherto: ja to zawsze robiłem na vmware z odpowiednim patchem do vmware. Ostatni raz ze 2 lata temu ale wszystko działało łącznie z rzeczami które nie działają na hacku pokroju continuity i sklepu.
@HoshiYamazaki: próbowałeś? VMware jakoś tak to ogarnia że nie widać animacji po prostu stan przeskakuje na koniec. Lepsze to niż kupienie za x tysięcy maka żeby zrobić 2-3 buildy jakiejś appki na iOS kiedy cały development jest corss platformowy i robiony na Windowsie.
@keton22: Nie raz, a 12 razy. Ja rozumiem że wydajność CPU w VM to 90-95% (patrzę się na to z perspektywy buildów VFIO do grania), ale broń boże kto korzysta tak z macOS?

Ja to jakbym nie miał co robić z kasą pewnie bym zainstalował Linuxa jakiegoś w miarę stabilnego, walnął dwie VMki z GPU Passthrough z Windowsem i macOS na dwóch gpu, i problem mocno z głowy. Do tego dwa
@HoshiYamazaki: i spoko jak tego potrzebujesz. Ja miałem z tym styczność z perspektywy indie deva który z pewnych powodów musiał wydać grę też na iOS a budżetu na to (i wszystko inne) totalnie brak. Mogłoby to być dowolnie upierdliwe ważne żeby Xcode i sideloading appek działał. Żeby śmieszniej urządzeniem testowym był ipod touch uratowany ze śmietnika bo był zwyczajnie najtańszy. Potem robiłem też pakowanie appek w elektronie i react native skoro
@keton22: Mam nadzieję że teraz Ci się lepiej wiedzie, ale za grosz nie kupiłbym Appla z powodu jego lewackiej polityki, tylko pewnie jakiegoś Thinkpada.

Admin Hackintosh Polska ogarnął Della XPS z dyskami ramem wifi taniej niż dedykowany Macbook Pro (patrząc na specyfikację - biorąc pod uwagę brak iGPU), oczywiście w cenie 6.5k zł i postawił na nim Appla wraz z działającym AirDropem i touchpadem. No ale to najbardziej znana osoba z