Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bede robil przelw do USA zeby oplacic auto.

Auto bede chcial zarejestrowac na ojca, bo nie mam takich znizek, (ja<26lat) gdzie ja byłbym wspolwlascicielem.

Zastanawaim sie jak to zrobic zeby najmniej zaplacic.

Nie wiem czy podawac jako wlasciciela mojego tate, bo to przeciez ja płacę i jezeli on bedzie wpisany to jakby dostał darowiznę. Ale jezeli zglosi do do urzedu w przeciagu pol roku ro nie placi podatku od tego, tak?
https://najtaniejuagenta.pl/darowizna-samochodu-w-rodzinie-aktualne-przepisy/

#samochody #prawo #podatki @BLKauto sprowadzacie to moze wiecie :)
  • 14
  • Odpowiedz
@Krzyshake: Po co tak kombinujesz. Zrób umowę na dwóch kupujących (Twój ojciec koniecznie jako pierwszy właściciel). Do ubezpieczenia przedstawiasz umowę i zniżki są brane z historii Twojego ojca a Tobie liczą się już lata zniżkowe.

Pomijam fakt że teraz nawet nie trzeba być w umowie by lata leciały - wpisuje się osobę jako dodatkowego kierującego.
  • Odpowiedz
@shooter85: @BLKauto: chyba zrobie tak jak mowi shooter85,
posrednik wpisze na fakturze dane mojego taty jako wlasciciela i mnie jako wspolwlasciciela i od razu na tej fakturze bedzie moj ojcicec i ja a nie tylko ktorys z nas takze chyba okej.
  • Odpowiedz
@Norskee: Jednak działa, od dwóch lat dopisuje brata podczas opłacania OC. Fakt taka forma kosztuje mnie ok 50zł dodatkowo przy polisie jak bez niego.

No i są takie same minusy jak przy tym jakby był współwłaścicielem - tzn, polecą mi zniżki jak spowoduje kolizję.
  • Odpowiedz
@shooter85: ale w innej firmie pewnie juz nie zadziala? Ja teraz sie dopisalem do oc i w systemie przy mnie wyskakuje 0% znizek a cena jest jak przy 60% znizek ojca (ale tez ja jestem ubezpieczajacym)
ale z tego co wiem to nigdzie indziej to sie chyba nie nabija. Moze jakis ubezpieczeniowy swir sie wypowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz pewnosc, ze twoj brat faktycznie ma te
  • Odpowiedz