Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta
Hej! Pytanie do Mirków i Mirabelek lekarzy lub znających się na temacie, pilna sprawa. Przedwczoraj w nocy pierwsze objawy, ból ucha, lekka opuchlizna w środku. Nie bagatelizowalem tylko wczoraj poszedłem do laryngologa, szybkie badanie, look w ucho i diagnoza, zapalenie ucha zewnętrznego, antybiotyk + osłonowe, plus kropelki cetraxal plus. Wróciłem do domu, wziąłem leki i niby trochę lepiej, potem zero alko, wieczór grzecznie w domu. Na noc wziąłem jeszcze raz cały komplet i do łóżka. Nie zmruzylem oka, ucho mi mocno spuchlo w środku, kompletnie się zatkało i pulsuje. Do rana spuchla też czesc twarzy obok ucha, policzek, pod okiem. Dzwoniłem do Pani laryngolog ale niestety nie odbiera, z wiadomych powodów. I pytanie, czy brać teraz jeszcze raz te leki czy odpuścić i odbijać się do lekarza? Nie wiem czy ta opuchlizna i zatkany ucho to normalne czy jakąś reakcją alergiczna na kropelki szczególnie, bo ucho spuchlo praktycznie w kilka minut od aplikacji. Z góry dzięki za info. Zdaje sobie sprawę że to nie jest kwestia życia i śmierci, ale nie chciałbym niepotrzebnie przerywać leczenia jeśli tak ma być, a trochę się martwie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bthzz: czytałeś instrukcje zapuszczania od cetraxalu, bo tam zdaje się w zależności od rodzaju zapalenia ucha różnie się zapuszcza.

Generalnie z kroplami do uszu jest taki problem że ludzie bardzo różnie reagują, jednym pomaga innym szkodzi jeszcze bardziej. Dziwne że antybiotyk nie pomaga, jaki masz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: amoksiklav. Czytałem właśnie, i zastanawia mnie np to że dr zalecila 3x 2 krople, a w ulotce jest 2x od 6 do 8, oczywiście stosuje wg zaleceń lekarza. Sposób zapuszczania wg ulotki. Cały ból polega na tym, że muszę jak najszybciej stanąć na nogi bo praca wzywa, a tu taki zonk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bthzz: tymardziej dziwne, moje dziecko ostatnio miało 2x3 krople. Antybiotyk z tego co widzę dość mocny. Wiadomo, najlepiej żeby leczenie kontynuował ten sam laryngolog więc jeśli do jutra wytrzymasz to idź od razu z rana. Choć wiadomo, bólu ucha nie ma co bagatelizować, jednak większość laryngolog powie że do póki nie ma wycieku z ucha to sytuacja nie jest beznadziejna.
  • Odpowiedz
Możesz kupić (jak nie masz prywatnej opieki wykupionej z pracy czy samemu) porade telefoniczną z internistą albo przejść sie na świąteczną opieke (nie czeka się tyle jak na sorze) tam Ci powinni pomóc co do przyjmowania leku czy warto czy nie lepiej niż na wypoku. Na świątecznej nie czeka się długo bo malo kto wie że cos takiego jest i łażą na SORy także polecam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@creepinivy: to był mój plan gdyby nie udało się dodzwonić do swojego lekarza, na szczęście się udało, mam odstawić kropelki i przyjść jutro na kontrolę:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: ogólnie pomęczyłem się z tydzien, przeszło a potem znowu wróciło, tydzien męczarni, nowy lek i a razie spokoj
  • Odpowiedz