Wpis z mikrobloga

@matek38: @RafonRafonEssa: Dom jest prostokątem, ma po przeciwnych stronach taras i garaż. Jaki jest sens dawać od północy taras i ścianę budynku z salonem, która się będzie wychładzać skoro spędza się duzą ilość czasu - lubisz doplacac za ogrzewanie? Garaż (± pomieszczenie gospodarcze) od południa, to bezsens skoro przebywa sie tam wielokrotnie rzadziej oraz krocej. Prosta logika, kazdy ogarniety w budowlacne to powie.
@farmaceut: Powiem tak, zdecydowałem się na taras od strony północnej(przeciągnięty na zachód) z jednego najprostszego powodu. Coraz częstsze upały. W lecie w przypadku tarasu od strony południowej nie da sie wysiedzieć na nim, a dwa, koszty klimatyzacji. Tak wiec myślę ze jestem w stanie sprostać większym kosztom ogrzewania w zimie. No i jeszcze jedna rzecz. Na południe od działki w odległości jakieś 500-700 m jest nitka autostrady.
@matek38: i tak posadzisz sobie jakieś drzewa żeby się od drogi oddzielić, swiatło sloneczne to nie tylko upał, wpływa przeciez na codzienny nastrój domowników, jak jest taras i ogródek źle zrobiony to się nie da wysiedzieć, zrób dobrze to będzie dobrze a nie wymyślasz a potem będziesz się dziwić czemu nienawidzisz swojego domu. gabinet możesz zmniejszyć o metr i trochę przeorganizować łazienkę bo jest mała i wchodzisz w kiszkę pomiędzy umywalkami
@MarcinOrlowski: ta kotłownia taka duża chyba dlatego, że garaż mały, zresztą nie ma tam co innego kosztem jej powiększyć (co najwyżej garaż), ale o ile @matek38 nie będzie palił węglem (co budując dom w 2020 jest co najmniej głupie, więc wątpię) to wszystkie sprzęty typu rowery, wiertarki, słoiki ze śrubkami i grill w zimie będą lądować własnie tam. Inaczej wylądują w garażu i koniec końców będzie to pomieszczenie na graty, a
@Alpha_Male: to przedluz garaż (skoro nie mozesz poszerzyc). bedzeisz mial gdzie postawic regaly na graty. w kotlowni tylko piec i tego typu bzdety.

i w miare możliwości odwróć wanne, tak by rury były na przeciwnej scianie a nie na tej wspolnej z sypialnią. bedzie ciszej.
Pralnia 2,67 minus 2 pralki koło kuchni, po pierwsze ubrania ci będą śmierdziały jedzeniem, po drugie trochę za mała by można było postawić choć jedna suszarkę