Wpis z mikrobloga

#smiesznekotki #kitku #koty
.
Zbliża się #sylwester. Zdaję sobie sprawę, że przekonywanie kogokolwiek, że fajerwerki to kompletna głupota nie ma sensu.
Stąd apeluję do posiadaczy zwierząt domowych, aby przygotowali się odpowiednio do tego wieczoru.
Co można zrobić?
- Wyjdź z psem na dłuższy spacer przed tym, jak zaczną się wybuchy fajerwerków i nie spuszczaj go ze smyczy, bo istniej duże ryzyko ucieczki w panice. Do obroży przyczep psu tzw. adresówkę z danymi kontaktowymi.
- Nie wyprowadzaj psa na siłę, jeśli nie ma na to ochoty i się boi
- Zasłoń i zamknij okna – to ograniczy dopływ bodźców z zewnątrz
- Nie wyciągaj zwierzaka z jego skrytki – koty lubią chować się w kanapach, szafach czy łazience. Jeśli zwierzak znalazł bezpieczną kryjówkę, pozwól mu w niej przeczekać.
- Podczas wybuchów bądź blisko pupila, ale zachowuj się naturalnie i nie przytulaj go na siłę
- Pamiętaj o psach podwórkowych, one również powinny mieć dostęp do cichego miejsca, w którym będą mogły się schronić

Więcej informacji znajdziesz:
link
link
.
Jeśli nie chcesz przegapić następnej porcji kotów, obserwuj tag: #pierdzepokotach
Tradycyjnie więcej #gif w komentarzach
.
pierdze - #smiesznekotki #kitku #koty
.
Zbliża się #sylwester. Zdaję sobie sprawę, ...

źródło: comment_bBASDkHBxtw3y8fOJaHd7rLcm4aPOFHB.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Wu70 no uwierz ze jak siedzisz w domu w spokoju i pies co chwilę biega i szczęka jak #!$%@? to jest to trochę irytujące (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@zustdodupy to się jakoś w psychologii nazywa, nie pamiętam teraz jak, ale jak Cię temat nie dotyka to nie zwracasz na to uwagi :) to tak jak kobiety w ciąży nagle wszędzie widzą matki z wózkami itp
  • Odpowiedz
@pierdze:

Zdaję sobie sprawę, że przekonywanie kogokolwiek, że fajerwerki to kompletna głupota nie ma sensu.


Dlaczego niby? Bardzo fajna tradycja kultywowana na całym świecie od wielu lat, a tu nagle banda psiarzy chce narzucić wszystkim swoje widzimisię. Ja tam lubię sobie o 24 wyjść na zewnątrz i popatrzeć na fajerwerki i nie wyobrażam sobie sylwestra bez tego.
  • Odpowiedz
@WykresFunkcji: @Wu70: nie zamierzam nikogo przekonywać, że fajerwerki to głupota i nie zamierzam kopać się z tymi, którzy uważają inaczej. wystarczy mi, że ta osoba zastanowi się, że może to nie jest COOL.
  • Odpowiedz
@pierdze: Rozmawiałam ostatnio z behawiorystką na temat sylwestra (mój pies jest z tych bojących się). Mówiła, że w sumie to nie powinno się siadać z psem i go "pocieszać" tylko zachowywać się jakby nic się nie działo. W ten sposób dajesz mu sygnał, że Ty się nie boisz, więc w sumie nie ma się czego bać. Kiedy usiądziesz i zaczniesz go przytulać/głaskać/mówić do niego, to pies se myśli, że skoro nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pierdze: moje koty sa normalne i nie boja sie fajerwerków.

Boja sie odkurzacza za to ale.nie przestame odkurzać bo się koty boją xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sorek: koło moich kotów i psa to petarda może wybuchnąć i wyjebondo, w zeszłym roku koty oglądały fajerwerki siedząc na parapecie, a psa trzeba było o północy pilnować, bo chciał za fajerwerkami biegać ale jak włączę odkurzacz to jezus mario ratuj się kto może, mordują!!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pierdze: strzela się odkąd pamiętam, a o to jaka to niby wielce trauma dla pieska/kotka ludzie srają się dopiero ostatnio.
Co się zmieniło... ( _)
  • Odpowiedz
@AutomatDoLodow: niby tak ale weź zgadnij, które zadziałają prawidłowo
raz weźmiesz jedną firmę za rok inne tabletki bo tamte sie nie sprawdziły i zaczynasz eksperymentować na zwierzaku
A zresztą słabo działają tabletki podane w dniu sylwestra, przeważnie dostaje się 3-4 tabletki by podawać je 4 dni przed sylwestrem
  • Odpowiedz