Wpis z mikrobloga

Problem konstrukcyjny


@alvaro1989: Ale to nie jest problem konstrukcyjny. To jest wolny wybór. Utrudnijmy sobie życie w imię designu. Stwórzmy problem, który nie istnieje u normalnych producentów.

Znasz k---a JEDNEGO użytkownika, który narzeka na gniazdo ładowania myszki? Ej Mati, żeby tak nie było tego gniazda... Takie brzydkie... C--j że jest z drugiej strony niż to, co widzę podczas pracy, ale moja podświadomość cierpi... Jak by tak było od spodu, którego nie widzę tak samo jak tyłu, no ale żeby tam było, to by rozwiązało moje problemy! Że trudniej się będzie ładować? A to c--j, ale jak
  • Odpowiedz
taki sam argument jak każdy inny dotyczący wyglądu czegokolwiek


@januszdoe: Jeśli dla wyglądu psuje się funkcjonalność, to warto o tym rozmawiać. Przy czym zaznaczam, że to coś, czego i tak nie widać. Więc mamy absurdalną sytuację.

To jest tak, jak byś sobie kupił skarpetki, które od środka są wyszywane diamentami. Co prawda i tak ich nie widzisz i nie ma to żadnego pozytywnego wpływu na ich używanie, za to uwiera
  • Odpowiedz
@jamtojest: jeśli znajdzie się ktoś dla kogoś takie odbieranie funkcjonalności w niczym nie przeszkadza to gdzie jest problem i o czym tu rozmawiać? Przecież jest miliard innych myszek które mają port ładowania w standardowym miejscu - nikt nikomu nie przykłada pistoletu do głowy. Jeśli ktoś z premedytacją kupuje tę myszkę a potem wypisuje w necie "płaku płaku gupie apple bo nie można ladowac myszki podczas korzystania" to jest po prostu
  • Odpowiedz
Wygląd urządzenia nie jest sensownym uzasadnieniem?

Uważasz, że projektanci popełnili błąd i ktoś tego nie zauważył? :-)


@Ralphisko: tak samo dali tam port ładowania od spodu, jak szyny danych przy szynie napięcia 12V w laptopach, tak aby najmniejsze zwarcie paliło procka. No zamiast zrobić jak ludzie separację masą to nie, niech się pali procesor.

Przecież tego nie przeoczyli, bo to firma z wielomiliardowym kapitałem. Więc specjalnie zrobili projekt płyty bardziej podatny na uszkodzenia niż prawidłowo prowadzone
  • Odpowiedz
@januszdoe: Ja absolutnie nie mam nic do tego, że ktoś woli ewidentnie gorszy produkt. Ale nie odbieraj mi prawa do mówienia o tym, że to jest absurdalne i spowodowane wyłącznie marką i modą. Bo jest. W ogóle żyjemy w ciekawych czasach, w których ludzie dali sobie wmówić, że mniej = lepiej. Za parę lat będziemy się z tego śmiać. A ja się śmieję już dziś.
  • Odpowiedz
Dokładnie, dlatego szukam telefonów z gniazdem słuchawkowym i skreślam te bez niego


@jamtojest: No to raczej jesteś w mniejszości ¯\_(ツ)_/¯ Gdyby użytkownicy kierowali się podobnymi kryteriami to iPhony czy MacBooki nie cieszyłyby się taką popularnością
  • Odpowiedz
@restecp: Trudno to stwierdzić. Gdyby były iPhony zarówno z gniazdem mini jack jak i bez, to by można było sprawdzić, co wolą klienci. Dziś nie ma wyboru, chcesz nowego iPhone'a, bierzesz bez gniazda. Niedługo pewnie ja też zostanę zmuszony do zakupu takiego wybrakowanego telefonu, co nie znaczy że tego chcę.

A dlaczego nie ma wyboru? Bo to dla producentów łatwiej i taniej. Klient i tak kupi, bo musi.
  • Odpowiedz
@jamtojest: ależ ja ci do niczego prawa nie odbieram. Mówię Ci tylko, to, że jeśli coś dla Ciebie jest niewygodne albo głupie dla innego może być wręcz mega wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Ty możesz krytykować produkty a ja mogę krytykować Twoją opinię o nich. Chcesz mi odebrać to prawo?

W ogóle żyjemy w ciekawych czasach, w których ludzie dali sobie wmówić, że mniej = lepiej. Za parę lat będziemy
  • Odpowiedz
@januszdoe: Ja bym po prostu chciał mieć wybór. Przynajmniej dokąd kabel zapewnia istotne zalety, bo docelowo to jasne, że fajnie by było bez. Tyle, że dziś takie gniazdo mini jack w niczym nie przeszkadza technologii bezprzewodowej. Jednak z jakiegoś powodu producenci nie chcieli dać wyboru. Bo może by się okazało, że klienci jednak wolą coś innego? Łatwo jest dziś mówić, że wybrali bezprzewodowe słuchawki, skoro im zabrano wybór.
  • Odpowiedz
@jamtojest: ale producenci kierują się przede wszystkim zyskiem i okazji na zarobek by nie przepuścili - gdyby im się to opłacało to zrobiliby telefon z wejściem jack, hdmi czy nawet klawiaturą qwerty. Widocznie takiego zapotrzebowania nie ma i tyle, a ludzie pokrzyczą, pojęczą, by w końcu stwierdzić, że jednak producenci mieli rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jest ze wszystkim, patrz jaki hejt był wokół rebrandingu
r.....p - @jamtojest: ale producenci kierują się przede wszystkim zyskiem i okazji na...

źródło: comment_FMZWKW8DKlmpXB2j2wViG910gQW8e00e.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jamtojest: Masz tysiące producentów różnych telefonów w których jest wejście jack. To ty sam sobie odbierasz wybór zamykając się w obrębie tych najpopularniejszych marek. Zachowujesz się jakby Ci ktoś przyłożył pistolet do głowy i kazał kupować te sprzęty. To ty jesteś ich klientem a nie oni twoim.

Jeśli ludzie będą chcieli powrotu na przykład jacka to jeśli nie są idiotami powinni zbojkotować daną markę/telefon etc. wtedy będzie jasne, że dany
  • Odpowiedz
@gwiezdna: @Tylko_szczera_prawda: @Mam_wiecej_niz_13lat: dla dluzszej zywotnosc baterii, plus biedaki, no nie oszukujmy sie, nigdy tej myszki nawet nie uzywaliscie, bo wtedy byscie wiedzieli za 30 minut ladowania starczy na 2-3 miesiace uzywania po 8h dziennie xD


N-------m dzien w dzien praktykcznie calymi dniami bo i pracuje i wieczorami cos tam klikam. Bateria w logitechu wsadzona jakies 2 lata temu :D o czym my tu k---a w
  • Odpowiedz