Wpis z mikrobloga

@StaryWilk:

20 I zapałała żądzą do swoich kochanków, którzy w sile swych członków i żądzy byli podobni do osłów i ogierów.

21 I zatęskniłaś za rozpustą swojej młodości, gdy w Egipcie przygniatano twe łono i ściskano piersi.


To z innego tłumaczenia w bibli 1000lecia.

Ciekawe czy to powoduje zgorszenie młodzieży i powinna być jakaś polityczna interwencja.
@StaryWilk:
kontekst

doszło mnie słowo Pana tej treści:
23:2
Synu człowieczy! Były dwie kobiety, córki jednej matki.
23:3
Uprawiały w Egipcie w swojej młodości nierząd. Tam ściskano ich piersi i tam obmacywano ich dziewicze łono.
23:4
A ich imiona to: starszej Ohola, a jej siostry Oholiba. Należały do mnie, rodziły synów i córki. Ich imiona to: Ohola, czyli Samaria, a Oholiba to Jeruzalem.
23:5
Ohola cudzołożyła, choć jeszcze była pod moją
@Zuchwaly_Pstronk:

Pamiętajcie katolicy czytajcie dzieciom biblię, ale dokładnie, całą, a nie urywki wybrane przez kler, w końcu to słowo boże dane przez samego boga. Amęt.


OP przytomnie napisał żeby czytać całość, więc przytoczyłem większy fragment, a fragment ten zdecydowanie jako część całości nie razi tak bardzo w oczy i pozwala zrozumieć jego użycie.
Grzech cudzołóstwa jest opisany bardzo obrazowo i wydaje się to celowym zabiegiem który ma pokazać jak bardzo zdeprawowane
@Zuchwaly_Pstronk: lepsza jest opowiastka o Locie. Jego żona zostaje zamieniona w słup soli za to, że obejrzała się za siebie, ale jego córki rodzące dzieci spłodzone z ojcem są spoko.
W efekcie tych kazirodczych stosunków obie córki Lota urodziły synów. Starsza nazwała swojego Moab co znaczy „pochodzący od ojca", który ponoć dał początek wszystkim biblijnym Moabitom. Młodsza nazwała syna Ben-ammi, co oznacza „syn mojego rodu", który stał się protoplastą Ammonitów (Genesis
@Zuchwaly_Pstronk Myślę, że normalny rodzic nie czyta takich rzeczy swoim dzieciom, po to w kościołach (nie mówię o katolickich) są szkółki niedzielne dla młodych gdzie Biblię się dawkuje. Dopiero w późniejszym okresie, gdy jest się już rozumnym osobnikiem można zacząć czytać Stary Testament. Rodzice i księża mówiący dzieciom, że trzeba czytać słowo Boże na własną rękę, dając im Biblię i zostawiając z tym są niepoważni, bo człowiekowi dorosłemu trudno niektóre rzeczy zrozumieć,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lilijann: zgadzam się z Tobą, #!$%@?ąc ile wierzących czyta swoim dzieciom biblie

są szkółki niedzielne dla młodych gdzie Biblię się dawkuje


Biblię się dawkuje przez całe katechetyczne nauczanie, glownie skupiając się na tych "miłych" aspektach pisma (a więc bardzo niewielkich fragmentach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gdy jest się już rozumnym osobnikiem można zacząć czytać Stary Testament


Co wszystkim gorąco polecam, bo nic tak nie odpycha od danej
@boguchstein Co do tego artykułu pamiętaj, że w Nowym Testamencie zostały ustalone całkiem inne zasady i wiara chrześcijańska opiera się głównie właśnie na tym, nie na wyczynach ze Starego Testamentu. Stary Testament jest ważny ze względu na zarys historyczny i poznanie niektórych postaci istotnych w całej wierze chrześcijańskiej ze względu na ich ufność Bogu i oddanie. Ale czy nowe zasady ustalone przez Boga zostały ustalone dlatego, bo dopiero wtedy się opamietał i
@Zuchwaly_Pstronk No cóż, jednych odpycha, inni widzą w tym sens. Nie nam to oceniać. Co do dzieci - inaczej niestety się nie da utrzymać dziecka w wierze chrześcijańskiej niż przekazywanie tylko połowy informacji. W tym przypadku połowa informacji to przekazywanie ładnych obrazków ze Starego Testamentu i przekazywanie sedna religii jakim jest historia Jezusa.