Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejo mam pytanko mówią że nie ma głupich pytań to słuchajcie tego... ktoś poleci jakąś ksiażke o reinkarnacji albo coś typu czy istniała "moja dusza" przed narodzinami? Ostatnio spotkałem się z taką teorią i chciałbym coś więcej poczytać na ten temat ;)

I pytanko...
Bóg obdarzył Nas "wolną wolą" ale czy aby na pewno?? Co jeśli ktoś nami steruje? Co jeśli to wszystko jakaś gra? Może odgrywamy jakąś rolę że scenariusza? Zapraszam do dyskusji poniżej w komentarzach chętnie poczytam :)


#wiara #chrzescijanstwo #religia #bog
  • 9
Reinkarnacja nie istnieje i szkoda na to tracic czas. Mamy wolna wole ale każdy próbuje nami sterować np reklamy. Bóg na pewno nami nie steruje.
Bóg na pewno nami nie steruje.

@Handyman: Zapewne tak tobą pokierował, byś tak pomyślał. Bo niby skąd ta pewność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdy ktoś stwierdza z całą stanowczością coś, czego dowieść nie sposób, to włącza mi się tryb ostrożności. Słyszałeś o demonie kartezjańskim?
ktoś poleci jakąś ksiażke o reinkarnacji


@Adom007: Widzę, że tagujesz #chrzescijanstwo, to pozwolę dorzucić od siebie 3 grosze. Co do reinkarnacji, to praktycznie wszystkie chrześcijańskie denominacje uważają to za herezję/fałszywe nauczanie. W Piśmie Świętym jest od groma fragmentów, które w 100% zaprzeczają reinkarnacji.

albo coś typu czy istniała "moja dusza" przed narodzinami?

Co do tego, z perspektywy Pisma Świętego, właściwie też jest jasność. Wiele jest fragmentów, mówiącym np. o powołaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LegionPL: bardzo mądry komentarz, wiem że się nie dowiem ale chciałbym poznać jakieś inne zdanie ludzi co myślą na ten temat. Dzięki za komentarz ;)
@Adom007 Każde z tych pytań no może poza reinkarnacją było i jest przedmiotem wielu debat ludzi mądrzejszych niż my obaj łącznie to poważne pytania bo uderzają w sam fundament światopoglądu albo i wszystkich światopoglądów lub nawet sam sens światopoglądu. Nie udowodnisz że wszechświat jest rzeczywisty, nie udowodnisz że nie ma przeznaczenia, nie udowodnisz że rzeczy są tym czym są i nie są tym czym nie są itd. Musimy przyjąć bezpodstawne założenia bo