Wpis z mikrobloga

Mircy taki problem mam, od jakiegoś czasu sukcesywnie spada mi liczba mieszkańców, spadek na tydzień się waha od zera do ok. 180, nie wiem z czego wynika, że miasto nie chce się dalej rozrastać :\
No i co jakiś czas mam problem z odbiorem zwłok, niby krematoriów 2-3x więcej niż zwłok do odbioru, dojazdy dobre, natężenie ruchu ponad 80% i jedyne spowolnienia w strefach przemysłowych, budżet na opiekę zdrowotną zwiększony na max, a pojawia się pełno czaszek.
#citiesskylines
vind - Mircy taki problem mam, od jakiegoś czasu sukcesywnie spada mi liczba mieszkań...

źródło: comment_yLW5qrGbFmF5sbFLWItm9ry57xI5kaKb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@SarahC: chodzi o te w prawym górnym rogu? Strefę przemysłową tam zrobiłem, nazwy są z automatu, obszary przemysłowe są oznaczane na żółto.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vind: poczytaj o death wave. W skrócie jak dodajesz nowe strefy mieszkalne to wprowadzają się do nich tylko dorośli, którzy potem giną śmiercią ze starości w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalosz69: tak trochę podejrzewałem, ale uznałem że po tak krótkim czasie to nie nastąpi :/ Trochę dziwne, bo w sumie rozbudowywałem wszystko bardzo stopniowo, bo ale trudno. Dzięki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vind: Bodo i same krematoria cmentarze nic nie dają. buduje wszędzie w każdej dzielnicy żeby dojazd po zwłoki był jak najkrótszy bo inaczej zawsze będziesz miał przestoje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksjajomi: tak właśnie robię, są porozstawiane równomiernie w całym mieście. to chyba faktycznie raczej kwestia tej fali śmierci, o której wcześniej wspomniano.
  • Odpowiedz
@vind: Jak ty zarabiasz w tej grze i masz tygodniowo 46k zysku? Ja gram i mi sie ciagle waha od 3k-6k, i jestem na plusie tylko dzięki przychodom z biletów z metro. Miasto około 40k ludzi. Podzieliłbyś się screenem z budżetu?

Co do tych spadków to tak jest po prostu. U mnie po ostatnim zbudowaniu osiedla populacja wskoczyła na 38k i potrafi czasami wzrosnąć do 42k, i tak sobie rośnie i
  • Odpowiedz
@turbine: Kurde teraz dopiero przeglądając tag zobaczyłem że pisałeś, jakoś mi powiadomienie umknęło, obecnie już mam zysk dużo mniejszy bo ok. 25k przy 180k mieszkańców, ponieważ mocno rozbudowałem metro i zbudowałem trochę dworców i torów, ale jeszcze nie puściłem po nich linii żadnych. Autobusów nie mam w ogóle. Ogólnie cały transport przynosi tylko straty, ale korków nie ma dzięki temu.
Ogólnie to sporo zależy od tego czy mi umierać zaczynają, jak
vind - @turbine: Kurde teraz dopiero przeglądając tag zobaczyłem że pisałeś, jakoś mi...

źródło: comment_ehMqVMbSgAKlg2dM3WSqp5cHm4EOZIwR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vind: mam pytanie - w budżecie masz dwa suwaki. Ja też, ale nigdzie nie mogę znaleźć info po co są dwa. We wszystkich poradnikach opisujących budżet jest pokazany tylko jeden suwak do każdej pozycji. Wiesz jak one działają? Czemu są dwa?
  • Odpowiedz
@Tooroo: Szczerze to nie jestem pewny Podejrzewam, że tu chodzi o budżet w dzień i w nocy, ale gram z wyłączonym cyklem dobowym więc do tego wagi nie przykładam - korzystam z górnego.
  • Odpowiedz