Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam taką stacjonarkę:
Płyta głowna: Z97-C (https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z97C/specifications/)
Procek: i5 4690k 3.50ghz
Grafika: Geforce gtx 760
Pamięć: 16 GB RAM

Chciałem pograć w Red Dead Redemption 2 i jeśli da radę to w Cyberpunk, jak wyjdzie. Zastawiałem się nad nowym kompem, ale może da radę tego polepszyć. Czy myślicie, że wystarczy dodać RAMu do 32GB i wymienić grafikę? Jeśli tak to czy możecie polecić jakieś karty graficzne, które będą pasować do płyty głównej i starczą, żeby Red Dead Redemption 2 poszło na dobrych detalach? Płyta ma takie gniazda:
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode)
1 x PCIe 2.0 x16 (maks. w trybie x4) *1
2 x PCIe 2.0 x1
3 x PCI

Ewentualnie, czy byłoby warto wymienić też procesor? Płyta obsługuje:

Intel® Socket 1150 dla piątej, nowej czwartej i czwartej generacji Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Procesory
Obsługa procesora Intel® 22 nm
Obsługuje Intel® Turbo Boost Technology 2.0
* Obsługa Intel® Turbo Boost Technology 2.0 zależy od rodzaju procesora.

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie rady!

#reddeadredemption #reddeadredemption2 #komputery #hardware #kartagraficzna #sprzetkomputerowy #cyberpunk2077 #cyberpunk #procesory
  • 10
@Jestem_Tutaj: dzięki, a możesz polecić jakąś grafę? Moja wiedza na ten temat stanęła, jak były dostępne akceleratory 3dfx VooDoo :) Będę wdzięcny za konkretne modele. Jeszcze raz dzięki!
@jarnes: ten procek jeszcze daje radę, często w testach nawet z ryśkiem 2600 jest na równi więc nie ma sensu ze względu na grafę wymieniać jeszcze wszystkiego . Ram też bym jeszcze zostawił mimo że jest tani. Grafikę coś np. 1660 super do FHD byloby oki do tego procka.
@jarnes: pytanie ile masz kasy. Ale ja bym wymienił po prostu grafikę.
Procesor nie jest wydajnościowo taki zły do gier, za to grafika tak. Żeby mieć zauważalnie lepszy CPU musiałbyś dać trochę na nową platformę.
Bo taki Ryzen 2600 za 5 stówek będzie lepszy, ale w grach, w większości różnica nie będzie tak gigantyczna żeby uzasadniało to wydatek (CPU+GPU+ ram). Jeszcze trochę można z niego wycisnąć.
Do RDR2 żeby jako tako
Jeśli nie ogranicza Cię miejsce w obudowie (ta karta jest specjalnie pod ciaśniejsze obudowy ) to vralbyn coś z dwoma wentylatorami. Będzie ciszej. Ten (konkretnie ten) palit to trochę suszarka będzie pod obciążeniem, a o trybie pasywnym w 2D możesz zapomnieć
Popatrz na MSI GeForce RTX 2060 VENTUS albo
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC w sklepie na x za 1500 z małym hakiem