Wpis z mikrobloga

@KapitanTorpeda Zobacz, co ty napisałeś.

Trzydzieści stka. Nie ma takiego zapisu jak 30 stka, bo po pierwsze skrótowce pisze się z dywizem (kreseczką), a po drugie Rada Języka Polskiego uznała za niepoprawne skrótowce typu 1-wszy, 30-dziestka. Powinno się pisać normalnie słownie pierwszy, trzydziestka. Dywiz można stosować, jeśli wyraz powstał z połączenia dwóch innych, np. 30-letni powstał z połączenia liczebnika trzydzieści i rzeczownika lata.
@KapitanTorpeda: Moim zdaniem to było tak: gimnazjum/technikum/studia długie wakacje, wolne, zajmowanie się znajomymi i kontakty, ciągle coś nowego.
Życie od kiedy mam pracę - jeszcze tylko 168h w pracy i bedę mógł sobie kupić nową kartę graficzną
Kolejny miesiąc i będą mógł kupić płyte główną
Kolejne 2 miesiące i kupie sobię procesor
By nie mieć kiedy zagrać w gry bo #!$%@? w pracy a wolnego mam niby prawie miesiąc ale że
@KapitanTorpeda: A ja się wybiję i powiem, że nie licząc dzieciństwa to dopiero mając z ~27 lat czas zaczął lecieć mi wolniej. W końcu miałem trochę hajsu, samochód i nawet to, że ostro zapierniczałem to jakoś po prostu było lepiej. No ale ja mniej więcej od 18 przez ładnych parę lat miałem takie wewnętrzne przerażenie w sobie, że nie poradzę sobie w świecie 'dorosłych', co zresztą nakręcała matka często mówiąc mi,