Wpis z mikrobloga

Mikrobki, mam problemik, mam stronkę w całości zbudowaną w Backbone (html5 pushstate, ajax) + backend w PHP. Mam na stronce urle które prezentują obrazki typu: http://domena.pl/i/jakis_ciag No i w przeglądarce normalnej wszystko działa poprawnie, obrazek się pokazuje. Problemem jest fakt że obrazki mają być także dostępne dla google, do wstawienia na wall FB itp. Także potrzebuję dostęp do nich także bez JS no i pod tym samym adresem oczywiście :) Także potrzebuję wykryć (po stronie PHP?) czy klient (user lub bot) ma obsługę JS, jak tak to ładuję normalnie a jak nie to muszę z poziomu PHP zwrócić konkretny kontent: obrazek, jakiś tekst by bot go widział poprawnie..

Jakieś pomysły jak to zrobić? Czy zostaje mi zahardcodowanie user agentów dla których zwracać mam suchy obrazek?

#webdev #php #programowanie #js #html #backbone
  • 9
@rysi3k_: Z tego co rozumiem, standardową procedurą w przypadku wykrywania js jest domyślne pokazanie przeglądarce wersji działającej bez js z skryptem js nadpisującym ją.
@KrzaQ2: teoretycznie tak, ale mając po stronie klienta tylko generowanie templatów itp a po stronie PHP samo REST-API nie jest to wykonalne, bo musiałbym po stronie PHP mieć to samo co po stronie JS :) Poza tym moja strona jest oparta o canvas, html5 i inne rzeczy więc ludzi bez obsługi JS nie zapraszam. Jedynie boty do mają wstęp.