Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Irlandia wprowadza ochronę lokatorów oraz określa ustawą limit procentowy maksymalnej kwoty za wynajem.

Właściciel nieruchomości nie ma prawa decydować o swojej własności hurr durr!

Właściciele nieruchomości w #krakow i nie tylko byliby w rozpaczy gdyby takie coś weszło w Polsce.

TOŻ TO KOMUNA! #pdk

https://poloniairlandia.pl/ochrona-lokatorow-wchodzi-w-zycie-nowe-przepisy-w-irlandii/

#kapitalizm #antykapitalizm
  • 71
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Probz: Czyli można się spodziewać że za niedługo upadnie! Ta zmiana to jest krzyk rozpaczy i wołanie o pomoc, potrzebują tam silnej ręki kapitalizmu!

@JulienSorel: Co ty będziesz mi mówił jak mam żyć! Będę mieszkał z kim chce i gdzie chce! Kapitalizm zapewnia mi SUKCES, czaisz? BĘDĘ MIAŁ PIENIĄDZE BO MI NA TO POZWALA, wystarczy mieć pomysł na biznes! Jak się dorobię (czyli nigdy) to wam pokaże!

Oczywiście z Kickstartera
@Jaracz_Joint
Właściciele nieruchomości w #krakow zmniejszyłoby ilość najemców.. co przełożyłoby się na zmniejszenie ilości miejsc do wynajęcia...
Co wtórnie powiększyłoby koszty najmu..

Ot, lewackie rozwiązanie problemu..

Ja nie wiem... Co ci lewacy mają z głową? Dlaczego nie dostrzegają tego że ich rozwiązania mają zawsze odwrotny skutek od zamierzonego..?
tak, niemożność dysponowania owocami swojej pracy


@KinkyFish: Tylko w Polsce jest masa resortowych dzieci, które nie wiedzą czym jest praca, a po komunistycznych przodkach mają fortuny w nieruchomościach. Zaorać kraj i dopiero wtedy wprowadzać kapitalizm na wzór 'Murikańskiego.
@yamnichek_pyesio: I dla jednych i drugich. Wynajmujący mają tańsze mieszkania. Natomiast jako że właścicielom się to będzie mniej opłacać to wystawią część na sprzedaż a za tym idzie spadek cen mieszkań.

Jedyną stratną stroną w tej sytuacji są właściciele większej ilości mieszkań. Libertyni gospodarczy ich bronią jak zwykle, gdyż interes bogatszego jest ważniejszy niż interes biedniejszego dla nich. Podoba im się jak bogaci dymają biednych na kasę.
@Solstafir: xD

Korwina specjalnie nie poważam, ale według podręczników debilizm zaczyna się poniżej 70 IQ - a Krul ma więcej. Ale zaraz mi będziesz wmawiał, że albo to nie jest prawdziwe IQ, albo to nie jest prawdziwy debilizm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jaracz_Joint: tak, niemożność dysponowania owocami swojej pracy to coś złego i należy się tym przejmować. Wy socjaliści powinniście to rozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KinkyFish: powiedz to władzy Irnaldii że są komuchami xD dziwne że obywatele aż musieli się buntowac aby wprowadzili tę ustawę. Nie mają niewolniczego myślenia jak Polacy. Ale oczywiście zostawmy bogatych i ich majątek w spokoju xD

@Pan_krecik: nie mogły by zostać
zapewne tak tylko z eksmisją nie będzie teraz tak łatwo. Wystawą na sprzedaż, nie będzie zainteresowanych to będą musieli zacząć wynajmować aby nieruchomość nie przynosi start.


@Jaracz_Joint: są jeszcze inne rozwiązania. Oczywiście nie dopuszczacie ich do siebie.