Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Irlandia wprowadza ochronę lokatorów oraz określa ustawą limit procentowy maksymalnej kwoty za wynajem.

Właściciel nieruchomości nie ma prawa decydować o swojej własności hurr durr!

Właściciele nieruchomości w #krakow i nie tylko byliby w rozpaczy gdyby takie coś weszło w Polsce.

TOŻ TO KOMUNA! #pdk

https://poloniairlandia.pl/ochrona-lokatorow-wchodzi-w-zycie-nowe-przepisy-w-irlandii/

#kapitalizm #antykapitalizm
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

limit czas pracy ustawą do 40 godzin tygodniowo, norma została określona na 8 godzin.


mam gdzieś limiity, pracuję ile chcę

- płatne nieobecności typy chorobowe i urlopy.


nigdy
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint:

Jeśli tak bardzo nienawidzicie z socjalizmu


Po pierwsze to nie muszę nienawidzić socjalizmu żeby uznawać jeden postulat złożony przez socjalistów za głupi. Tym bardziej, że "socjalizm" w kontekście prowadzenia państwa może mieć naprawdę wiele znaczeń.

@Solstafir: nie jest prawdziwym debilem bo według podręczników medycznych debilizm zaczyna się gdy IQ masz mniejsze niż 70 - natomiast on ma więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yamnichek_pyesio: to przestań korzystać.

Rzekomo w Polsce nie ma kapitalizmu bo tak usilnie do niego dazycie. To wy macie problem z rozwiązaniami socjalizmu, a nie ja mam problem z kapitalizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint:

Nie mają niewolniczego myślenia jak Polacy. Ale oczywiście zostawmy bogatych i ich majątek w spokoju xD


Też nienawidzę mentalnych niewolników. Przy czym te Polaczki to słabizna, dużo gorsi są Szwajcarzy którzy w referendum odrzucili dochód bezwarunkowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solstafir: niech sobie dostają jeśli ktoś im da. Podatek od darowizny jest więc będzie musiał odprowadzić od tego podatek. Irytuje mnie jedynie fakt, że ja musze płacić tej samej wysokości podatki od pracy, co kolega który dostał mieszkanie po rodzicach (które wynika z przydziału jaki miał miejsce w komunie).
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: Szanował na zasadzie robił z nią co chciał bo nie liczył się z jakimkolwiek sprzeciwem czy interesem kogoś innego niż Partii. Co do szanowania środowiska czyli też przestrzeni - poczytaj jak komunizm szanował środowisko, jak rzeki zamienił w ściek, skaził spore połacie ziemi, oraz emitował pył i zanieczyszczenia z przemysłu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yamnichek_pyesio: och fakrycznie, dzięki kapitalizmowi nie mamy ścieków w rzekach (duza afera zanieczyszczenia Wisły), nie mamy skażenia ziemi (ciągle większe ilości pestycydów), a dzięki kapitalizmowi walczymy ze smogiem (czyli nikt nic nie robi i jest coraz gorzej).
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Komuniści przynajmniej chcą cokolwiek z tym zrobić. Kapitaliści mają to gdzieś. Jeden jakiś osioł tutaj broni Korwina gdyż mimo że on od dziesiątek lat robi z siebie publicznie debila to podobno "nie jest prawdziwym debilem" jak twierdzą libertyni gospodarczy lubiący być dymani przez tego Janusza biznesu i polityki. Jednym z wielu skrajnie idiotycznych twierdzeń tego pajaca w muszce było w programie "Młodzież Kontra" gdzie powiedział uwag uwaga że twierdzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solstafir: o mnie za mnie może i być 0% od darowizny ale niech będzie np. podatek od majątku. Sam fakt przekazania darowizny nie spowoduje naliczenie podatku, ale jak już ten majątek trafi do drugiej osoby - odprowadzi od tego podatek.
  • Odpowiedz