Wpis z mikrobloga

Widzieliście nową reklamę APAPu?

1. Gość pracuje fizycznie bo sprzedaje choinki. Podnosi, przenosi, przeciąga przez ten bęben z siatką i ładuje na dach samochodu
2. Pojawia się ból pleców, że nie może się schylić

HOLA, JEST NA TO SPOSÓB! WEŹ APAP

3. Teraz go już plery nie #!$%@?ą, dalej może przerzucać sosny. #!$%@?ć przyczynę, ważne, że nie boli - sam to przyznaje w reklamie.

(°°

#reklama #truestory ##!$%@?
Pobierz blunch - Widzieliście nową reklamę APAPu?

1. Gość pracuje fizycznie bo sprzedaje c...
źródło: comment_z47hcZNQJED1NeIhjekbCWfIWk1PUIKC.jpg
  • 94
ale lek bez recepty z definicji ma mieć na tyle mała dawkę żeby sobie ludzie krzywdy nie zrobili. Z poważnym bólem idziesz do lekarza.


@Underpeople: gówno prawda, APAP to 500 mg paracetamolu/tabletka
- maksymalna dawka lecznicza to 4g/dobę, jednorazowo max 1g
- dawka toksyczna to 10 g lub 200 mg/kg m.c. (co zostanie osiągnięte wcześniej)
- czas półtrwania to 4h

ja widzę spore możliwości zrobienia sobie krzywdy i to jest najczęstsza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Underpeople: u mnie też paracetamol nie działa. Ibuprofen 200mg działa lepiej niż 3 tabletki apapu. No i lepiej współpracuje ibuprofen z alko, więc lepszy na kaca. Oczywiście na znacznie mocniejsze bóle to już trzeba coś konkretnego na receptę, ale paracetamol to straszne gówno. Ani to zdrowe ani działające.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Underpeople: no mnie nie działa na nic i jak widzę wielu ludziom nie pomaga a reklamowany jest jak każdy inny lek typu ibuprofen. Więc mam pełne prawo pisać że nie działa. Na bóle nogi nie działa, na migreny nie działa, na ból głowy po kacu nie działa, właściwie nie znalazłem żadnego zastosowania dla tego leku i tyle :).
@blunch: apap przeciwbólowy na bóle mięśni? ((oo)) kwikłem. To apap sie bierze na goraczke i jakies małe bóle. Na taki ból jak plecy to ketoprofen lub dexketoprofen. I nie na pusty zoladek, bo to nieselektywny inhibitor COX to może niezle rozdupcyc sluzowke jak ktos zaazywa duzo i czesto. Mozna lepiej i wziac dexketoprofen w tabsach lub w proszku. A na bol zebow to pamietajcie - nimesulid najlepszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blunch: mieszkam na stałe w Belgii, gdzie służba zdrowia działa szybko.
Nie ma reklam reklam na ból pleców, grzyba miejsc intymnych, zelow na bóle kolan... Boli? Idziesz do lekarza (czasami nawet tego samego dnia), w zależności od szpitala badania (rentgen, rezonans magnetyczny...) masz albo od ręki albo czekasz kilka dni, czasami tygodni (chociaż wtedy wystarczy iść do innego szpitala zrobić badania) i tyle. Przeciwbólowe dają w między czasie, aż nie znajdzie