Wpis z mikrobloga

Cześć. Przywaliłem wczoraj w kraweznik i poszła mi felga i zbieżność w aucie. Felga jest w stanie oplakanym i nadaje sie do wymiany. Tersz pytanie. Czy zmienic kolo i na dojazdówce jechac na zbieżność, czy ostatkiem sił starac sie na staym kole doczołgać? Wie ktos ile trwa taki zabieg?
#mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 20
  • Odpowiedz
@Fasik71: czujniki do ustawiania zbieżności 3d , bo tylko na taką jeżdżę zakłada się na felgi, nie wiem jaką masz dojazdówkę ale wydaję mi się że na tym kole powinieneś mieć felgę taką samą jak reszta kół
  • Odpowiedz
@Fasik71 tak jak napisał @krzychooo11 muszą być wszystkie 4 koła takie same.
Powinni Ci na miejscu sprawdzić zbieżność i ewentualnie ustawić. Chyba, że coś jeszcze pokrzywileś (drążek, zwrotnicę) to może być sytuacja, że "zabraknie" regulacji.
  • Odpowiedz
@Fasik71: nie zeszło jedź, potem zmień żeby nie rozpierdzielić opony. Felgi ci nie zrobią od razu, trzeba poczekać.
Ale żeś przypierdzielił, zdarzyło i mi się, ale nigdy aż tak chyba, że to jakiś chiński syf.
  • Odpowiedz
@Fasik71 no ja bym już na takiej nie jechał. Szkoda opony. Tym bardziej, że może być tak, że jednej sztuki opony potem nie kupisz i będziesz musiał wziąć dwie to podwyższa już kwotę naprawy. Jeśli mi by się takie coś przytrafiło to zrobiłbym tak.
Dojazdówka, nowa felga, wulkanizacja i na koniec zbieżność.
  • Odpowiedz
@Fasik71: wymien na dojazdowke i narazie musisz tak jezdzic do czasu ogarniecia calego kola. W miedzy czasie mozesz podjechac do mechanika albo na SKP, zeby zerkneli czy nic dalej nie poszlo. Zbieznosc robisz na samym koncu. Warto tez zadzwonic po warsztatach odnosnie czasu oczekwiania, bo kiedys tez potrzebowalem zrobic na juz i ostatecznie po kilkunastu telefonach zrobilem nastepnego dnia ...
  • Odpowiedz
@Fasik71: dobrze że poduszek Ci nie wywaliło, zdarzały się takie przypadki przy spotkaniach z krawężnikiem :P Ogólnie to wymień koło na dojazdówkę i jedź na jakieś SKP żeby Ci przejrzeli tą stronę. Może być tak że dostała na przykład końcówka drążka kierowniczego i trzeba będzie ją wymienić. Oprócz tego co do felgi to rozejrzyj się po allegro za używką - gdzieś od wewnętrznej strony, zazwyczaj na ramionach są wybite numery
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fasik71: jak potrzebujesz trochę pojezdzic na dojazdówce to ustaw zbieżność na sznurek albo jakkolwiek żeby Ci dojazdówki albo drugiej opony nie "zjadło"
  • Odpowiedz
Powierze od 14 godzin nie zeszlo. Zdania sa podzielone jak widac ale zaryzykuje najpierw zbieżność a pozniej wymiane koła. Pojade na szrot moze maja taka felge i juz beszie z gorki. O ile nie okaze sie ze cos wiecej trzeba naprawic w zwiazku z moim uderzeniem. Dzieki wszystkim i Wesołych Świąt:)
  • Odpowiedz
@Fasik71: Zbieżności ci nie ustawia jak będziesz miał dwie różne felgi....
Poza tym zbieżność tak po prostu się nie przestawia. Reguluje się to najczęściej poprzez wykręcanie lub wkręcanie końcówki drążka i przy uderzeniu mogło się coś najwyżej zgiąć a nie przestawić.
Wymień felgę a jak będzie auto dalej ściągać czy zle się prowadzić to znaczy ze coś jest uszkodzone. Sprawdziłbym czy zgięta jest zwrotnica, wahacz, drążki kierownicze.
Teraz moze cie
  • Odpowiedz