Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#emigracja #niemcy #pracbaza #podkarpacie #rzeszow

Mam już dość pracy u janusza. Właściwie sama praca jest spoko ale atmosfera to tragedia. Po prawie czterech latach nadal zarabiam minimalną (~1050€) z czego bez żadnych wydatków poza mieszkaniem i środkami do życia, odkładam około 350€ miesięcznie. Mam ochotę wrócić do rodzinnego domu (podkarpackie) ale nie wiem jak sobie poradzę. Jest to moja pierwsza stała praca zaraz po szkole więc nie mam żadnego pojęcia o życiu (23lvl). Nawet nie wiem czym mógłbym się zajmować. Z wykształcenia jestem technik informatyk (teraz wybrałbym mechatronika), głównie webdeweloper. Mam wszechstronne zainteresowania techniczne co jest zapewne problemem bo zamiast skupić się na jednym, to zajmuję się wieloma rzeczami. W obecnej firmie (ogólnobudowlana) robię głównie za elektryka. Czy warto? Ciężko znaleźć pracę? Czy po prostu liczyć przyjechać i coś się znajdzie?

Liczę na jakieś miłe słówka bo brakuje mi pewności siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Plan na przyszły rok.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla młodzieży](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 21
  • Odpowiedz
#podkarpacie #rzeszow

Mam już dość pracy u janusza. Właściwie sama praca jest spoko ale atmosfera to tragedia. Po prawie czterech latach nadal zarabiam minimalną (~1050€) z czego bez żadnych wydatków poza mieszkaniem i środkami do życia, odkładam około 350€ miesięcznie


@AnonimoweMirkoWyznania: Co Ty #!$%@? masz w ogole na mysli? Ja pozbierasz do kupy swoje przemyslenia to chce pogadac.
  • Odpowiedz
OP: @Ich_mag_Kaesekuchen: to znaczy? Praca mi się podoba, lubię pracować i robić różne rzeczy. Ale przez pewne osoby w firmie atmosfera jest nieprzyjemna i w zasadzie było tak od początku. Pracuję tu najdłużej, przewinęło się trochę ludzi i odchodzili z tego powodu co ja mam zamiar. Cały czas miałem nadzieję, że coś się zmieni jednak bywało coraz gorzej i moja cierpliwość się kończy.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
OP: >o #!$%@? minimalna w budowlance jako elektryk? pracujesz u niemca czy u polaka? znasz niemiecki?

@djqtassss: u polaka, większość czasu przebywam więc z polakami ale ogarniam na poziomie komunikatywnym

@AnonimoweMirkoWyznania: idz do jobcenter i #!$%@? jajca, posiedz pol roku na socjalu jak prawilny imigrant, zastanow sie co chcesz w zyciunrobic i zrob niemiecki ausbildung, mowisz ze mechatronika to na przyklad Kfz-Mechatroniker gdzie potrzebuja ludzi, pozdrawiam i zycze sukcesow
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chłopie, jak praca jest spoko ale atmosfera jest zła to zacznij od szukania takiej samej pracy w innej firmie. Przecież sobie poradzisz, powodzenia!
Nie wracaj do Polski B bez konkretnego planu na życie (np. własny biznes czy coś) bo tam nic na Ciebie nie czeka i będziesz żałował.
  • Odpowiedz