Wpis z mikrobloga

1 766,78 PLN kwota netto

2 250,00 PLN kwota brutto

2 710,81 PLN lączny koszt pracodawcy

Polska - #!$%@? w którym najmniej zarabiający płaca 35 procent de facto, podatków. Zagraniczne korporacje zarabiają miliardy i nie płaca nawet złotówki. Brakuje pieniędzy w budżecie? Cyk np. podatek cukrowy, który zapłacą zwykli ludzie. Żałosne panstewko pisowskie w którym rządzący boją się zagranicznych firm.

#neuropa #polska #bekazpisu #pieniadze #ekonomia
  • 51
@SzalonyFanMalysza: Sumarycznie to oddajemy gdzieś około 70% pensji jeżeli żyjesz od 1 do 1. 30-40% oddajemy na wstępie jako koszty pracy (w zależności od umowy). Potem akcyza na paliwie, vat, podatki na towary w sklepie, podatki innego typu, różne opłaty. Nawet jak nie wydajesz to ukryta i jawna inflacja zżerają oszczędności. Dlatego ludzie tak rzucają się na nieruchomości i dlatego one tak drożeją. To jest zamrożenie kapitału. Gotówka sama w sobie
@SzalonyFanMalysza: w UK zabieraja mi okolo 30%, ale jak ja zachoruje to mam gowno, jak nagle strace prace to mam jeszcze wieksze gowno, emerytura to lajno(nie zebym chwalil Polske). NHS to juz gowno w pazlotku, bo ladnie wyglada, ale jak cos ci sie stanie to do Polski musze do prywatnego leciec.
Podatek cukrowy #!$%@? oczywiscie tez go mam. W rzadzie same lajzy bez pomyslu, ale opozycja jeszcze gorsza. Wypisz wymaluj Polska.