Wpis z mikrobloga

Idzie Sylwester, więc lada moment znów zaczną się debilne kampanie "NIE STRZELAJ PETARDAMI BO MUJ PIES SIE BOI!11!" Pora, aby miłośnicy psów zrozumieli w końcu dwie rzeczy.

1. Jako posiadacze psów jesteście mniejszością. To nie całe społeczeństwo ma się dostosować do faktu posiadania przez was psów, tylko to wy macie dostosować siebie, swoje posesje i swoje czworonogi do panujących zwyczajów. Jak to zrobicie, to już wasza sprawa. Strzelanie fajerwerkami to zwyczaj, który sam w sobie można uznać za równie bezsensowny, co dziesiątki innych zwyczajów, ale jeżeli kiedykolwiek ma zostać zaniechany, to na pewno nie ze względu na was i wasze psy.
2. Zanim zaczniecie sobie rościć prawo do narzucania swojej woli większości, to najpierw wypadałoby przyjrzeć się zwyczajom panującym wśród was samych i zacząć wreszcie sprzątać po swoich psach. Domaganie się od innych ludzi czegokolwiek w sytuacji, kiedy trawniki (a często nawet i chodniki) usłane są gównami waszych pupili jest co najmniej nie na miejscu.

#polska #pies #prawo #sylwesterzwykopem
  • 81
to tak wielka głupota, że głowa mała xD


@boskakaratralalala: wpadam wczoraj na zakupy do auchan i na dzień dobry - fajerweki. pierwsze z brzegu - 200zł, drugie 190zł, trzecie 230zł, reszty nie przeglądałem

I tak sobie rozmyślam:
- Ludzie nieraz żyją za 1800zł, na wsiach czy daleko od wojewódzkich miast to norma - tego nie neguję. Jak żyją? Zapewne "ledwo" (sam też kiedyś za podobne pieniądze żyłem).
- Na wykopie oburzenie,
@dlamniesiepodoba: wytłumacz to psu co to jest.

mamy nawet dla niego jakieś potężne psychotropy na takie okazje. tylko co z tego jak trzeba je podać około godzinę wcześniej żeby weszły, skąd mam wiedzieć że jakiś debil postanowi sobie rekreacyjnie popuszczać petardy pod moim domem. w Sylwestra chociaż wiem że pies musi być naćpany

druga sprawa to jak i gdzie się te petardy puszcza. debile z sąsiedniej miejscowości zrobili sobie prywatny pokaz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dzek: ważny też jest kaliber. Januszerka najczęściej kupuje 20mm po kilkadziesiąt strzałów max. z finałem po 30 i pozamiatane.
Natomiast znaleźć coś dobrego np. kalibru 50, które nie bedzie miało kilku strzałów, to już 500 zł minimum.
@dlamniesiepodoba: Psy są najmniejszym problemem, je da się zamknąć w mieszkaniu na dwie godziny.. No właśnie, żeby to trwało dwie godziny. A debile #!$%@?ą od rana petardami, co tylko robi bum, bez sensu. Większym problemem jest dzika zwierzyna i ptactwo, które też się wystraszy, jak 24h #!$%@? się petardami. Brakuje regulacji, bo Polsce RiGDCZ na próżno szukać. Powinno być dozwolone strzelanie fajerwerkami między 23 a 1 w nocy i byłoby dużo
@dlamniesiepodoba #!$%@?, ich #!$%@? kundle szczekaja cały #!$%@? dzień, biegaja i sraja po parkach i chodnikach, a jak wejdziesz na klatkę po 23 i mijasz mieszkanie z psem to ten zaczyna #!$%@? tak, że budzi cały blok. Ale nieeee, biedne pieski sie boją.

W #!$%@? TO MAM I BEDE #!$%@? SPECJALNIE ACHTUNGAMI PRZEZ CALEGO SYLWESTRA POD OKNAMI TYCH ZJEBOW!

JAK WASZ PIES SIE BOI TO WSADZCIE GO SOBIE W DUPE #!$%@?, CHOCIAZ