Wpis z mikrobloga

Idzie Sylwester, więc lada moment znów zaczną się debilne kampanie "NIE STRZELAJ PETARDAMI BO MUJ PIES SIE BOI!11!" Pora, aby miłośnicy psów zrozumieli w końcu dwie rzeczy.

1. Jako posiadacze psów jesteście mniejszością. To nie całe społeczeństwo ma się dostosować do faktu posiadania przez was psów, tylko to wy macie dostosować siebie, swoje posesje i swoje czworonogi do panujących zwyczajów. Jak to zrobicie, to już wasza sprawa. Strzelanie fajerwerkami to zwyczaj, który sam w sobie można uznać za równie bezsensowny, co dziesiątki innych zwyczajów, ale jeżeli kiedykolwiek ma zostać zaniechany, to na pewno nie ze względu na was i wasze psy.
2. Zanim zaczniecie sobie rościć prawo do narzucania swojej woli większości, to najpierw wypadałoby przyjrzeć się zwyczajom panującym wśród was samych i zacząć wreszcie sprzątać po swoich psach. Domaganie się od innych ludzi czegokolwiek w sytuacji, kiedy trawniki (a często nawet i chodniki) usłane są gównami waszych pupili jest co najmniej nie na miejscu.

#polska #pies #prawo #sylwesterzwykopem
  • 81
  • Odpowiedz
@dlamniesiepodoba: moje koty lubią oglądać fajerwerki, ale osobiście szkoda mi bezdomnych/wolnożyjących zwierząt, które muszą to znosić - sama nie lubię, jak tuż koło mnie wybucha petarda, a co one dopiero mogą powiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie mówiąc już o sebiksach, które rzucają petardy pod nogi zwierzętom, myśląc, że to zabawne
  • Odpowiedz
@dlamniesiepodoba: w związku z tym, że ludzi odpalajacych petardy jest mniej od tych, którzy tego nie robią, można uznać, że twoi rodzice nieco poskąpili ci mózgu, skoro śmiesz się wypowiadać w tak idiotyczny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@nowywspanialyswiat i po co Ci ten pies? Pilnuje obejścia? Broni owiec przed wilkami? Przegania lisy z kurnika? Otóż odpowiem Ci - trzymasz go dla swojej prywatnej zachcianki posiadnia psa. I wszyscy wokół muszą znosić twojego kundla przez caly rok. Wszyscy musza sie dostosować do twojego widzi-mi-sie posiadania psa. Więc mam to w dupie czy twoja zachcianka sie boi mojej zachcianki. Ty masz o nią dbać, a nie ja.
  • Odpowiedz
@dlamniesiepodoba: Wszystko fajnie pięknie. Jako właściciel psa nie wymagam od innych rezygnacji z fajerwerków, ale proszę o trochę rozwagi. Strzelają od połowy grudnia, nawet obok bloków. Jest to niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale nawet dla dzieci. Dzisiaj np szłam z psem na spacer i całe szczęście musiałam stanąć żeby przepuścić samochody, gdybym tego nie zrobiła petarda wybuchłaby tuż obok mordki mojego psa. Trochę rozsądku i wszystkim będzie się żyło
  • Odpowiedz