Wpis z mikrobloga

#rozkminkrzaka

Minął mi ponad rok działalności. Cały czas walczę, by to właśnie rękodzieło stało się głównym źródłem zarobku i gdyby nie Wykop, to ciepłe przyjęcie moich początkowych prac pewnie nie odważyłbym się by założyć własnego sklepu internetowego i ruszyć ze sprzedażą. Od lutego działa moja strona, gdzie sprzedałem ponad 550 swoich większych bądź mniejszych dzieł. Porównując je do moich początków ze zdjęcia... Jest progres :)

550 różnorakich breloków, wisiorków, kolczyków dzięki którym doskonaliłem swoje umiejętności, uzupełniałem własny warsztat o potrzebne narzędzia, testowałem hurtowników, żywice, półprodukty i wszystkie małe szczegóły które wychodzą w trakcie a których człowiek się nie spodziewa. Bez tego w życiu nie mógłbym poważnie podejść do tematu sprzedaży własnego rękodzieła - pewnie nawet nie miałbym okazji, żeby wizja na przyszłość porządnie się wyklarowała.

Chciałem wszystkim na tym tagu szczerze podziękować. O własnej firmie marzyłem od dawna, ale nigdy nie miałem na tyle jaj, żeby rzeczywiście popchnąć siebie samego do jej założenia - zawsze coś było nie tak, a to okres zły, a to brak gotówki. Teraz mam świadomość, że mogłem ją zakładać tak naprawdę dwa trzy lata temu i nie przejmować się niczym tylko próbować. Gdyby nie Wykopki do dzisiaj pewnie dalej bym sobie gdybał i marzył. Jesteście wielcy, naprawdę :)

Po ludzku dziękuję. Za odzew, pisanie o błędach na stronie, za konstruktywną krytykę, miłe słowa, heheszki - za wszystko Mirasy. Czasami również za cierpliwość i wyrozumiałość, bo potrafiłem narobić głupich błędów albo czegoś nie dopatrzyć ale jakoś zawsze trafiałem w takich wypadkach na ludzkie zrozumienie.

W styczniu zamykam się w warsztacie na miesiąc. Może nawet dwa jako, że zima i tak jest kiepska sprzedażowo. Będę tworzyć, usprawniać, będę kombinować i szaleć. Pewnie usunę część rzeczy ze strony, poprzeceniam najstarsze tworki i skupię się na nowościach żeby jakościowo przebiły to co dotychczas robiłem. Będzie się działo, bo to wszystko, cała strona, moje dzieła i twory to dopiero początek i pierwsze szlify na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Udało się oszczędzić trochę gotówki, więc zainwestuję również w kogoś, kto poprawi mi parę błędów na stronie które zauważyliście i które mi podsyłaliście. Może też uda się dogadać warsztaty z robienia biżuterii we #wroclaw - miejsce jest, zbieram wszystkie rzeczy i rozpisuję cały plan zajęć, będę ze znajomymi testować jak to by mogło wyglądać.

Kończę, bo jak zawsze rozpisuję się za bardzo xD

Mirasy - Wesołych Świąt dla Was wszystkich! Wszystkiego co pyszne, dobre i wspaniałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kimkolwiek jesteście, cokolwiek robicie nie poddawajcie się. Sam wielokrotnie chciałem, dalej mam takie okresy, ale walka jest cholernie potrzebna. Walczcie!

Małe Statystyki na koniec:

- 556 kupionych produktów przez stronę. Myślę że w tym roku sprzedałem lekko ponad 1000 swoich większych i mniejszych dzieł.
- najpopularniejszy dział to Świecące Drewno
- najpopularniejsze przedmioty to Fiolka Luminescencyjna, Pan Kot i Vegvisir
- Koszt samych wysyłek od czerwca do teraz to ponad 4000zł
- Zużyłem ok 10 litrów 4 różnych żywic na produkty, testy i próby.
- W mojej skrzynce wstydu (rzeczy nieudane xD) mam ponad 200 różnych zepsutych rzeczy.
- W 10 aukcjach charytatywnych uzbierało się ponad 6000zł! Tutaj statystyka trochę zaburzona przez jednego Mireczka który wylicytował aż 5000zł - do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć () Mam nadzieję, że pod tym względem przyszły rok będzie jeszcze bardziej owocny
- O podatkach lepiej może nie będę pisać bo dalej mnie szlag trafia jak to widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#rekodzielo #dzialalnoscgospodarcza #rozkminkrzaka
bkwas - #rozkminkrzaka

Minął mi ponad rok działalności. Cały czas walczę, by to wł...

źródło: comment_WnPq2LnSznHcvZ8YBYh8GQmGVzfYOWa6.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@bkwas: kilka porad co do strony:
- zrobiłbym dwie zakładki (Strona główna i O mnie). Na stronie głównej produkty (pozbyłbym się tego dużego slidera z grafikami i dał coś mniejszego z opisami tego co jest na zdjęciu, ewentualnie klikalne z odnośnikiem do produktu w sklepie), na stronie głównej możnaby napisać jak zaczęła się przygoda z rękodziełem ale potem "czytaj więcej" w formie "poznajmy się" i reszta informacji w zakładce O mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bkwas: i to jest spełnienie marzeń. Robisz to co lubisz i jeszcze na tym zarabiasz. Nie to co większość z nas wykopków pracuje na złodzieja i wstaje o 5 rano ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Powodzenia i do przodu Mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bartez_94 zawsze się trochę marnuje, tym się w ogóle nie przejmuj ;D

Ja czasami potrafiłem zmarnować 4-5 wylewek, więc realnie z 30 produktów które mógłbym sprzedać zanim wyszło tak jak chciałem a i tak do dzisiaj potrafię zrobić tak prosty błąd że sam sobie najchętniej bym walnął w ryło xD

Tak czy tak powodzenia, szanuje w opór że próbujesz i cisniesz - chwal Się tutaj co wyjdzie!
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@testmail z allegro uciekłem z powodu gigantycznych prowizji.

Od produktu który wystawiłbym za 100 zł do allegro i państwa trafiałyby łącznie prawie 40% ceny początkowej, zresztą stąd moja decyzja o założeniu własnej strony, żeby uniknąć wszystkich możliwych pośredników
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@kupczyk ale wiesz Mireczku to takie słodko gorzkie doświadczenie - jak chyba wszystko ;)

Pewnie że spełnienie marzeń, ale ten rok to była gruba walka żeby móc odpowiednio uderzyć podatkowo, logistycznie i przede wszystkim - żeby opracować odpowiednią metodologię co do sprzedaży całości.

Więc nazwijmy to początkiem moich marzeń - gdy dopracuje zarówno swój warsztat jak i stronę w taki sposób by nie generowały głupich problemów będę mógł mówić o prawdziwym marzeniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bkwas: z własnym interesem ja z wycieczką w góry ( ͡° ͜ʖ ͡°) najpierw ciężko bo pod górę ale później już lżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bkwas: sens musi być w tym co robisz. Jeżeli straci sens to zatrudnij się na etat i pluj sobie w mordę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz