Wpis z mikrobloga

Cześć. Potrzebuje małej pomocy z ansiblem. Listuje sobie zawartość /files z mojej roli, w której znajduje się certifykat.crt i certyfikat.key. Potrzebuje żeby w zależności jaka nazwa certa w przyszłości zostanie umieszczona w /files, jakiś task będzie wrzucał nazwy plików certów do zmiennych. Np. *.crt do zmienna1 i *.key do zmienna2.
Chce później te zmienne użyć do konfiguracji vhosta w serwerach nginx/apache tak, żebym nie musiał się martwić o to jakie nazwy plików noszą certyfikaty umieszczone w /files w mojej roli.
Moje pytanie jak to dobrze ogarnąć ? Jakiś json query ? Nie za bardzo wiem jak to ugryźć :/

#ansible #linux #informatyka #devops
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qrinq:

Ja bym zrobił prostą rolę robiącą całą konfigurację vhost/nginx i reszty w oparciu o zmienną i wywołał to w pętli dla wszystkich plików podając certa jako --extra-vars do playbooka

Możesz varsy wygenerować też wcześniej bashem i odpalić playbooka iterując już po varsach dodanych do vars przez basha czy co tam masz pod ręką
  • Odpowiedz
@mmichal: Mam już taka rolę z konfiguracja hosta tylko problemem jest aby w miejscu gdzie jest np:
SSLCertificateFile: wrzucił certyfikat.crt, a w miejscu
SSLKeyFile: certyfikat.key, a nie na odwrót dlatego po końcówce .crt/.key powinienem wrzucać nazwę pliku do odpowiedniej zmiennej, a tą zmienną jest już wystawiona w blockfile który leci do pliku konfiguracyjnego serwera web.
Mam nadzieję że dobrze to wyjaśniłem.
  • Odpowiedz
@qrinq: nie masz się martwić nazwami plików, ty masz je kontrolować. Konfiguracja ma być w inventory. Rozumiem pokusę robienia rozwiązań z magią ale jak ma być porządek to rzeczy muszą być na miejscu, a nie być wyciąganie z dziur i zza obraza.
  • Odpowiedz