Wpis z mikrobloga

#starwars

Trylogia VII-IX jest fabularnie najlepszą trylogią. Change my mind.

Wsadziłem kij w mrowisko, to teraz przekaz dla "prawdziwych fanów".

Pierwsza trylogia (IV-VI) to niestety mieszana jakość. Nowa nadzieja jest fartem. Film został uratowany w montażu, przez żonę Lucasa, scenariusz uratowany przez przyjaciół Lucasa. Ogólnie gdyby nie jego otoczenie, to byśmy teraz nie gadali na ten temat. Wyobraźcie sobie prequele - setki milionów budżetu - kilkadziesiąt lat postępu technicznego, tak wyglądała by nowa nadzieja. Fabularnie, ok? Luke jest gnojem, w życiu nie kierował noralnym statkiem, o myśliwcu nie mówiąc. Przechwala się, ale bez trenigu używa mocy i wykonuje niemożliwy strzał. Najaśniejszym punktem jest semi improwizowany Han Solo, super bad ass.

Imperium kontratakuje to arcydzieło.

Powrót jedi, to syf. Luke ma super plan, do którego wykonania potrzebuje współpracy wszystkich swoich ziomków. Zamierza #!$%@?ć sam wszystkim z otoczenia Jabby. Super #!$%@? plan. Ostatnim razem jak mieliśmy kontakt z uniwersum, to Imperium #!$%@?ło w rebelie z czego mieli, tutaj nie robią nic i jeszcze specjalnie przepusczają statek z rebelami na Endor. Pamiętacie tego bad assa Hana Solo? Tutaj zamiast jego, ten sam aktor pokazuje, jakby zagrał Rossa w przyjaciołach. Zakończenie filmu? #!$%@? miśki ratują dzień jak w wieczorynce. Rozwnięcie kim był imperator? A zapomnij człowieku na co Ci to wiedzieć.
  • 11
Trylogia VII-IX jest fabularnie najlepszą trylogią. Change my mind.


@MKULTRA: odpowiem klasycznie na takie baity: "You need a mind first" ¯\_(ツ)_/¯

A poniżej fragment, świadczący o Twojej nieznajomości tematu:

Luke jest gnojem, w życiu nie kierował noralnym statkiem, o myśliwcu nie mówiąc. Przechwala się, ale bez trenigu używa mocy i wykonuje niemożliwy strzał


Luke z kolegami na Tatooine latał na T-16 i strzelał celnie do pustynnych szczurów, nie większych niż wlot
Pobierz MiQ27 - > Trylogia VII-IX jest fabularnie najlepszą trylogią. Change my mind.

@MKU...
źródło: comment_bc94trfYYUSdM4Dnx8REZQ3QKGeclF1X.jpg
@rolnik_wykopowy: Nie no ja mam bekę z ludzi po prostu. Ja w oryginalnej trylogii znałem dialogi na pamięć, do tej pory słysząć randomowe fragmenty ścierzki dźwiękowej jestem w stanie odgadnąć film. Moja mama jest bibliotekarzem. Przeczytałem większość komiksów i książek dostępnych na polskim rynku. Grałem w każdą grę w którą miałem możliwość. A jakiś zjeb z YT prawdziwy fan, w jednym zdaniu może powoływać się na to jakie Clone Wars jest
T-16


@MiQ27: porównujesz nieuzbrojony statek do latania w atmosferze planety, do #!$%@? kosmicznego myśliwca. Czy jak pływałem pontonem, będę #!$%@? najlepszym sternikiem fregaty bojowej na bałtyku, bez jednego dnia treningu?

Nie, nie specjalnie. Bohaterowie używają skradzionego imperialnego kodu dostępu. Ale i tak wzbudzają podejrzenia.


@MiQ27: ale Palpatine przyznaje Vaderowi, że wyczuł Luka, więc #!$%@? wiedział że to podpucha.
@MKULTRA: wg Wiki: Incom T-16 skyhopper - Maximum speed 1,200 km/h, Incom T-65B X-wing Starfighter - Maximum atmospheric speed 1,050 km/h (Under normal circumstances)
Czyli latał na czymś, co wyszło z tej samej fabryki, było nad planetą szybsze niż X-Wing i miało podobne przyrządy pokładowe, przez co pewnie często służyło jako maszyna treningowa.
Twoje porównanie jest trafne jedynie o tyle, że przesiadł się na coś, co jest trochę większe, cięższe i
@MiQ27: lol chłopie, nie musisz tego rozkminiąć, bo w uniwersum fizyka nie działa jak w naszym xD Jak nie widzisz różnic między lataniem cywilną maszyną nad wydmami, a #!$%@? zostaniem bohaterem jednej z największych bitew kosmicznych w przestarzałym myśliwcu, przeciwko doskonaly wyposażonemu i dowodzonemu imperium, to #!$%@? sorry.
@MKULTRA: ja tego nie rozkminiam, mnie to lata koło Outer Rim. To jest po prostu dość powszechne przyjęte wyjaśnienie (nie moje), czemu farmer z Zadupia Mniejszego, na co dzień jeżdżący traktorem i strzelający z wiatrówki, w ogóle potrafił poprowadzić transporter opancerzony i nacisnąć spust od dwóch rakiet kierowanych.
No, pewnie trochę miał szczęście.