Wpis z mikrobloga

Niektórzy z was mogą powiedzieć, że przegrywy mogą poprawić sylwetkę na siłowni. Otóż nie wszyscy mogą.
Fakt, osób zbudowanych idealnie pod każdy z głównych bojów (wyciskanie, przysiad, martwy ciąg) jest tyle, co kot napłakał, ale jednak są. Są również osoby, które są tragicznie zbudowane pod KAŻDY bój.
Wąskie stopy utrudniające stabilność, wysoki wzrost, bardzo długa kość udowa, mogąca stanowić nawet 1/3 Twojego wzrostu (a słaby przysiad może się zaczynać od momentu, kiedy stosunek długości kości udowej do wzrostu wynosi 0.26, więc przy stosunku 0.33 jest to masakra), bardzo wąska klatka piersiowa, gdzie nawet nietrenujące chudzielce 65kg mają ją szerszą (rozstaw żeber), ręce przeciętnej długości w stosuku do wzrostu, wąskie ramiona, drobniutkie kości i hipermobilność stawów.
Taka mieszanka powoduje, że każdy bój będzie tragiczny w wykonaniu tej osoby, takiego przysiadu czy martwego ciągu nigdy nie wykona dobrze, bo jej kręgosłup #!$%@? (chyba że masz siano na jakiegoś dobrego trenera typu Seba Kot, wtedy MOŻE udałoby Ci się wykonać maksymalnie taki przysiad, który Cię nie zabije).
Jeżeli jesteś osobą, która jest wiotka, nosi dłuższe spodnie niż osoby tego samego wzrostu, jest równa wzrostem gdy siedzi obok osoby 15cm niższej, jest drobniejsza od lżejszych kolegów itd, to trening na siłowni ma taki sam sens jak ugaszenie płonącego domu konewką - zabijesz się.
#przegryw #silownia #blackpill
  • 18
@r3pr3z3nt: Takie kobiety mają zwykle inne proporcje kości udowej do tułowia, przegryw by się połamał zanim by doszedł.do takich wyników.
@berti: Warto zauważyć, że poza siłownią masz niewiele sportów, gdzie w większym stopniu poprawia się swoją sylwetkę - w kalistenice brakuje nóg, na sportach/sztukach walki taka osoba również się zabije.
@Kasahara: Ten przykład opisywałem akurat na sobie, fajnie być wyjątkowym, szkoda jednak, że w negatywnym znaczeniu.
Z moimi oszałamiającymi
@Kasahara: Nie wiem, czy mogę to uznać za swój sukces, bo z punktu widzenia osoby z 83IQ (chyba że testy u psychologa są niemiarodajne) ktoś, kto zapewne jest znacznie bardziej inteligentny został tak zagięty, że aż musiał napisać, że to bait.
@tom44:

Lamar Gant (born 1957 in Fort Collins, Colorado) is an American world record-holding powerlifter with idiopathic scoliosis.[1] He was inducted into the International Powerlifting Federation Hall of Fame in 1980.[2]


312 kg martwy, 279 kg przysiad, 160 kg na ławie przy 56-60 kg wagi własnej (157 cm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SportowaStuleja:

Nie wiem, czy mogę to uznać za swój sukces, bo z punktu widzenia osoby z 83IQ (chyba że testy u psychologa są niemiarodajne) ktoś, kto zapewne jest znacznie bardziej inteligentny został tak zagięty, że aż musiał napisać, że to bait.


Ten analityczny sposób myślenia nie pasuje do 83IQ.

Poza tym kto Ci gościu każe osiągać wyniki w trójboju? Nie masz predyspozycji, to się nie nastawiaj na osiągi. Sylwetkę każdy może