Wpis z mikrobloga

jak oduczyć kota gryzienia człowieczka w zabawie? mija to z wiekiem? zabawek ma i często nią nimi zajmujemy, drapak też, a i tak zazwyczaj woli z przyczajki rzucić się na rękę albo stópki ( ͡° ʖ̯ ͡°) pazurów nie wyciąga, ale przez te kiełki mam tak zadrapane dłonie, aż brzydko to wygląda. już nie mówię o gościach którzy mają problem, że kitku atakuje xD


#pokazkota #koty #kitku #kiciochpyta
Strangie - jak oduczyć kota gryzienia człowieczka w zabawie? mija to z wiekiem? zabaw...

źródło: comment_6KQ8RLgZ8Kxns9oZLuWUyRgx3soADDD2.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@azaleasky;@Strangie: Dokładnie, najwidoczniej bawiliście się z nią gołą ręką i tak się nauczyła że ręka- noga to zabawka. Spróbuj zamiast gołej ręki przy zabawie ubrać rękawiczkę.
  • Odpowiedz
@Strangie moj tez gryzie, choc teraz trochę mniej. Kolezanka poradziła mi psikac kota wodą ze spryskiwacza do roslin za każdym razem, kiedy przegina. U niej pomoglo po 2 latach. Ja jeszcze nie przetestowalam :)
  • Odpowiedz
@Strangie: Wez psikacz z wodą i za kazdym razem gdy tak robi jebnij go w pychol strumieniem wody. Szybko sie oduczy o ile bedziesz konsekwentna i nikt nie bedzie sie z nim bawił gołymi rękami
  • Odpowiedz
@Strangie wet here, umaszczenie kota nie wpływa na charakter, tego nie słuchaj ;)
Takie polowanie na stopy i dłonie to normalny objaw niezaspokojonego instynktu łowieckiego. Po pierwsze koniec zabawy rękami, KONIEC. Jeżeli sama inicjuje w ten sposób zabawę to bierzesz wędkę i niech dziewczyna się wybiega za piórkami/zabawką na końcu. To jest młoda kicia i potrzebuje naprawdę sporo biegania zanim zaspokoi instynkt. Teoretycznie zabawę powinno się kończyć dopiero kiedy kot dosłownie sapie
  • Odpowiedz