Wpis z mikrobloga

Na stronie http://www.fiteligent.pl/fitstart/ proponują STRONGLIFTS jako dobry plan dla ludzi co dopiero zaczynają - to ja xd Ćwiczenia co dwa dni, na zmianę A i B.

Pytanie czy to nie jest za mała ilość ćwiczeń? Czy mogę dokładać coś ekstra czy nie warto? staż 4 tygodnie here.

Luźne przemyślenia po miesiącu chodzenia na siłkę:
Ogólnie to pierwsze 3 tygodnie robiłem tylko górę, tzn zawsze bench press 4x10 i latałem po maszynach.
Tyle że ostatnio zacząłem robić leg day i jak za pierwszym razem robiłem squat (30kg) to 2 następnie dni ledwo chodziłem.
I tak doszedłem do wniosku że te maszyny są #!$%@? warte, bo na tej maszynie do nóg (na same uda) to prawie 100kg wyciskałem. Ogólnie to siłka w #!$%@? mi się podoba, ostatnio zacząłem uczyć się techniki ćwiczeń wymienionych w tym planie, lustro + trener na siłowni + spoko koks który czasem podejdzie coś podpowie. Motywacja jest bo chodzę praktycznie co 2 dni. Pozdro jeśli ktoś to przeczytał :P

edit: ta wiem że takie ćwiczenia bez ładu i składu jakie robiłem przez miesiąc są #!$%@? warte, powiedzmy że oswajałem się z siłką i musiałem rozruszać mięśnie :D

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
cagedindreams - Na stronie http://www.fiteligent.pl/fitstart/ proponują STRONGLIFTS j...

źródło: comment_3LPpHKfSBgyZiycEOdsqoI8VQN50xkKZ.jpg

Pobierz
  • 25
@WReich: @rafal2807: Na pewno spojrzę na ten plan i poczytam, widzę że się trochę różni.

Właśnie strach przed tym że będę coś robił źle sprawił że uciekałem w maszyny, bo łatwiej.
Ostatnio prosiłem o pomoc trenera na siłowni, żeby mi pomógł poprawić technikę w barabell row i squat. Będę też siebie nagrywał. Dzięki za rady.
protip nie korzystaj z luster na siłowni, starając się patrzeć w lustro często przyjmujesz złą postawę ciała. lepiej nagrywaj się telefonem


@mapache: Dzięki za radę. No właśnie ostatnio jak ćwiczyłem wiosłowanie to stanąłem z boku lustra i próbowałem patrzeć czy robię wszystko ok, ale to trochę nienaturalne było, nagrywanie na pewno lepiej się sprawdzi.
@cagedindreams: Bardzo kumata osoba obserwująca cię na żywo jak ćwiczysz jest niby niezastąpiona ale dokształcaniem się z zakresu techniki, nagrywaniem się i rozkminianiem osiągniesz naprawdę dobrą technikę nawet bez takiej pomocy. Tylko spójrz na filmiki wrzucane przez ludzi do internetu jak są nagrywane - pod jakim kątem w jakim ćwiczeniu itd, żeby te nagrania się do czegokolwiek nadawały. Łatwo przeoczyć taką oczywistą rzecz a bez dobrych nagrań nic nie zobaczysz i
@cagedindreams: Weź pod uwagę, że takie cookie cuttery to plany dostosowane do jak największej ilości osób, w tym do takich, które pierwszy raz w życiu wstają z kanapy XD

W dodatku są bazowane na planie, który z założenia miał w szybki sposób rozwinąć siłę ćwicząc inny sport, więc serio można robić więcej.

Imo to nie ma znaczenia co weźmiesz na początek, byleby było sensowne, ale jak czujesz że możesz robić więcej,
@cagedindreams: Leciałem strongliftsami rok i jak dla mnie te 5x5 siady na każdy treningu to jest przegięcie pały. Jak lecisz tym planem. to warto też dorzucić sobie do tego wszystkiego jakieś akcesoria.

Nie przepadam dla WK, ale lepiej by było jakbyś spróbował FBW Sakera - jego trening to tak na prawdę zmodyfikowana #!$%@? ze strongliftsów.