Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. "Kupiłem" samochód od dziadka,ale nadal stoi na niego (żeby OC było niskie),co jak będę miał kontrolę? Mówić że pożyczyłem na chwilę? #motoryzacja #prawo #ubezpieczenie
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: nie wiesz w ogóle o czym piszesz
@Rexso: jeśli nie było zmiany własności, to jak najbardziej możesz jeździć "na OC dziadka", przy czym sprawdź polisę czy nie ma tam przypadkiem zapisu dotyczącego użytkownika, są zakłady ubezpieczeń które rekalkulują istniejącą umowę z tytułu wyrządzenia szkody przez młodocianego (np. link4, axa, balcia, itd)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_Tutaj: to mi wytłumacz a najlepiej podaj jakieś źródła i argumenty - chętnie się doedukuję xD na pewno przestań wmawiać OPowi że zakład ot tak sobie wypłaci odszkodowanie bez zadawania pytań - gdyby tak było to co drugi emeryt miałby "działalność" polegającą na rejestrowaniu nie swoich aut xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to ci tłumaczę, że w oc będzie wpisany właściciel samochodu dziadek, a ty po obowiązku przerejestrowania auta na siebie staniesz się jedynym jego właścicielem. Nadal nie widzisz sprzeczności?


@kapuczina_corki_somsiada: w którym konkretnie miejscu w polisie jest wpisany właściciel auta? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo ja kojarzę tylko "ubezpieczonego" - nawet teraz patrzę na swoją polisę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz
@Rexso jezeli jezdzisz cudym autem to nie ma problemu. OC jest na auto
Jezeli jestes mlodym kierowca( ponizej 25 lat i/lub prawko do 3 lat) to jak spowodujesz wypadek Towarzystwo ma prawo do rekalkulacji- czyli roznicy wynikajacej ze skladki z uwzglednieniem mlodego kierowcy.
Nastepujace tu w cenie skladki z automatu uwzgledniaja mlodego kierowce:pzu,mtu,ergo,proama,generali,uniqa,allianz
  • Odpowiedz