Wpis z mikrobloga

Czytajcie i uczcie się, jak pod pozorem troski o bezpieczeństwo #pis #morawiecki wyciągają od #wykop #was kasę! Robią kolejny skok na portfel.

"Morawiecki w expose: Wprowadzimy pierwszeństwo pieszych przed przejściem"


To oznacza konieczność hamowania, więcej konieczności hamowania, więcej i wìęcej, ergo większe zużycie paliwa, bo potem strata energii na rozpędzenie pojazdu - więc to jest dorzucenie nowego podatku = większe wpływy do budżetu.

Pod pozorem troski o pieszego! Hucpa!

Przy okazji wzrośnie koszt transportu = wyższe ceny w sklepach, czyli to dotyka nawet rowerzystów.

Komentujcie sami, jak chcecie, bo ja naprawdę siłą słowa mogę na ten pomysł, co najwyżej rozrzutnikiem wjechać; i nie powiem z czym, ale zapach tu powinien pójść nawet gorszy niż od bezdomnego niemytego nigdy skunksa!

#transport #motoryzacja #podatki #neuropa #4konserwy #wykop #polska #gospodarka
  • 10
  • Odpowiedz
zużycie paliwa jest niższe kiedy kierowcy jeżdżą wolniej, kierowcy zaczną jeździć wolniej


@tell_me_more: Do ruszenia potrzeba relatywnie dużej ilości paliwa. I to też zależy od biegu i jednostajności. Na przykład dieslem można niezłe wyniki wykręcić jadąc 80-90.
  • Odpowiedz
@Tolstoj-kot: na głównej jak o to pytałem jsk ktoś się cisnal ze to dobrze to moze tu zapytam, jak ustawodawcy i w ogole wszyscy popierający ten przepis to sobie wyobrazsja? Ze w sensie jak idą piesi chodnikiem a sa obok przejścia to mam sie zatrzymac i #!$%@? bo oni sobie chodnikiem ida3obok przejscia3? XD przecież to bedzie taki kabaret ze #!$%@? tak jak by doslownie traktować ten przepis to pierwsze przejscie
  • Odpowiedz
@mogewszystko100: odwiedź UK i zobacz jak to działa. Tak wiem, dla Polaka nie do wyobrażenia a jednak :) Zatrzymują się nawet jak tylko se stoisz obok świateł i rozmawiasz z kimś.No ale u nas kilka sekund kierowcy ważniejsze niż życie pieszego..
  • Odpowiedz
@tell_me_more: no ale i co dalej on stoi i ma w poważaniu przejście a ja musze stac bo obok jest pieszy lol? I przestań koloryzowac bo w uk tak ustaea bezsensownie nie jest skonstruowana a u nas jest doslownie napisana na kolanie tak jak ja przedstawilem
  • Odpowiedz
jak zamiast #!$%@?ć 90 i stawać będziesz jechał po mieście te 50 to na pewno nie spalisz więcej, a dużo później też nie będziesz.


@tell_me_more: Znaczy nie twierdzę że należy #!$%@?ć 80-90 w mieście tylko że niższa prędkość nie musi oznaczać niższego spalania. Skrzynia biegów to ciekawe urządzenie.
  • Odpowiedz