Wpis z mikrobloga

@pjn03: Tweet Thunberg zawiera słowo "trains", nie "train". Było to więc ogólne podsumowanie podróży, która składała się z co najmniej dwóch (choć pewnie większej liczby) przejazdów. Człowiek inteligentny zadałby sobie pytanie, czy przypadkiem tweet Deutsche Bahn aby na pewno dotyczy tego samego przejazdu, w którym zostało zrobione zdjęcie (strzelam, że nie). Inteligentny człowiek rozumiałby również, że jeśli w trakcie choć jednego kursu taka sytuacja miała miejsce, to posłużenie się tym
  • Odpowiedz
odwołano jej pociąg i więcej ludzi wsadzili do jednego pociągu. To efekt tego, że zamaist dwóch był jeden


@Shatter: Możliwe. Może być wiele powodów dlaczego pociąg był zatłoczony, ten wpis Grety to raczej luźne rozmyślania, a nie teza w teorii społecznej.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: to w takim razie dlaczego per capita? Skoro kraj jest zbudowany na rolnictwie to nie dziwne, że miliard ludzi z grabiami będzie produkował mniej co2 niż 100 milionów w klimatyzowanych biurach, przy komputerach lub używając maszyn w klimatyzowanych fabrykach. Pytanie tylko gdzie emisja co2 jest efektywniejsza patrząc z tej perspektywy.

Oczywiście przykład wyolbrzymiłem, ale chodzi mi tylko o wypuklenie mojego toku rozumowania.
  • Odpowiedz
@PanHagrid: niestety, kolektywiści tak mają. Dlatego Ci którzy określają się lewą stroną, częściej wstydzą się za przewinienia Polaków. Tak jakby obywatelstwo czy jakakolwiek inna cecha implikowało jednorodność danej grupy
  • Odpowiedz
to w takim razie dlaczego per capita?


@malinq: Dlatego, że ludzie generują również ślad węglowy. Emisje CO2 mają swoją przyczynę oraz skutek w konsumentach.

Skoro kraj jest zbudowany na rolnictwie to nie dziwne, że miliard ludzi z grabiami będzie produkował mniej co2 niż 100 milionów w klimatyzowanych biurach, przy komputerach lub używając maszyn w klimatyzowanych
  • Odpowiedz
@pjn03: dokąd ona podróżuje?
Wyjątkowo dużo rzeczy jak na nastolatkę z nijakim stylem, która nie musi brać sukienek wieczorowych i kilku par butów, żeby akurat pasowały. Nie zabiera kosmetyków, strojów na różne okazje, no naprawdę.
Ponadto powinna stosować się do zero waste, jeśli naprawdę próbuje coś zmienić. Więc skąd te walizki? Pluszaki? :p Bo ja swojego wożę ;)
  • Odpowiedz
@kiken: O penisach mozesz z mamusia pogadac ona jest ekspertka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poczytaj sobie twittera po tym jak zrobila sie burza to odpisala a i tak nie wiadomo czy to prawda dla wiarygodnosci zawsze mozna wrzucic zdjecie biletu.Z wczesniejszych pociagow ze nie jechala 1 klasa.
  • Odpowiedz
@pjn03: Tak z lewej jak i z prawej mają swoje chorągiewki, jakbyście w końcu przestali dawać o to j-----e to świat byłby lepszy. Ocieplenie to fakt, ale to coś to jedynie marionetka.
  • Odpowiedz