Wpis z mikrobloga

@Satan696 gwoli ścisłości to antysemityzm był wtedy popularny w wielu miejscach na świecie. Polska nie była wyjątkiem dlatego pisanie, że Polacy byli tylko bohaterami i tylko ratowali Żydów (jak to próbuje przedstawiać aktualna władza) jest po prostu nieprawdziwe.
@KakaowyTaboret: Tak, o to mi chodzi. Ma racjonalne podejście i jest Żydem.

Cały czas sądzę, że poza łysymi i ludźmi z zaburzeniami nie ma u nas antysemityzmu poza typowym januszowaniem. Mój Dziadek był największym antysemitą, jakiego znałem, więc za wszysktim stali Żydzi, a jednocześnie jako jedyny w rodzinie faktycznie miał znajomych Żydów i o nich złego słowa nie usłyszałem, tylko o tych mitycznych ELITACH nasłanych nam z ZSRR (w czym miał
@NoMercyIncluded: ostatnio czytalem opracowanie naukowe w tej sprawie. Opracowanie bylo jak sie wydaje dosc rzeczowe i doglebnie opisano ta sprawe. Tak jaki pisalem polska dyplomacja robila co bylo mozliwe dla swoich obywateli, takze Zydow. Ratowali ich z opresji jak to bylo mozliwe. Uzyskanie polskiego obywatelstwa dawalo im szanse wyjazdu z Niemiec ale kierunkiem amigracyjnym nie byla Polska w duzej mierze. Tak istanial antysemityzm w poselstwach RP. Oczywiscie z tego powodu ze
@szczebrzeszyn09: O wiedzę, ze orientujesz się w temacie. Czytałem, że wielu Niemieckich Żydów uciekło do Polski (chociaż większość zwiała do Holandii). Podczas inwazji na Polskę natychmiastowo ich łapano i wywożono do obozów w Niemczech. Jak ci Żydzi trafili do Polski? Ciekawi mnie też sytuacja Żydów Niemieckich żyjący w Polsce którzy pozostali na dawnych zaborach pruskich po odzyskaniu przez Polskę nie podległości.
Słyszałem, że po wstąpieniu Niemców usiłowali współpracować z Niemcami, aby