Wpis z mikrobloga

Ktoś podczas rzucania palenia miał senność w ciągu dnia i ogólne zmęczenie organizmu? 5 tydzień bez papierosa czy innej nikotyny. Ostatnie dwa to istny dramat. Ciągły brak siły, senność, ospałość. Tak złe nie było jak paliłem. #palenie #paleniefajek #rzucampalenie #rzucaniepalenia dodam też #mikrokoksy bo ostro wziąłem się za ćwiczenia nawet gdy paliłem. Ze względu na powyższe nie mam siły na treningi pomimo zjadanej paszy.
  • 4
@wtelegraficznymskrocie:
To typowy objaw przy odwyku od jakiegokolwiek uzależnienia - spadek poziomu dopaminy. Odpowiada ona za energię, samopoczucie, motywuje do działania.

Jest to reakcja organizmu na brak bodźca w postaci papierosa, cukru, nawet internetu, im bardziej uzależnieni jesteśmy tym większy spadek dopaminy. Z czasem poziom dopaminy wraca do normy i czujemy się dobrze, ale trzeba jakoś przetrwać bez sięgania po papierosy.

Potraktuj to jako taką grę z własnym mózgiem, twój mózg
@RamzesXIII dzięki, sam ostatnio mam coś takiego i myślałem że to spowodowane jest poprostu niewyspaniem mimo że śpię więcej. Jeszcze nie wiem co rzucam bo ograniczyłem narazie wszystko plus zmieniłem dietę dosyć mocno. Teraz to jeszcze większa motywacja ( ͟ل͜)