Wpis z mikrobloga

@MolibdenowyTadeusz: w internecie wszyscy jesteśmy na ty, bądź po imieniu, tak nakazuje netykieta. Ale zawsze mnie śmieszy jak dzbany piszą "nie jesteśmy na ty", ależ #!$%@? właśnie jesteśmy, bo to Internet i zasady panujące tu obowiązują #!$%@? każdego.
  • Odpowiedz
w internecie wszyscy jesteśmy na ty, bądź po imieniu, tak nakazuje netykieta.

@MolibdenowyTadeusz: @JanczuPL: Miałem to samo napisać, jak mnie to #!$%@?, jak wyskakuje ktoś za takimi tekstami 'nie przypominam sobie, żebyśmy przeszli na Ty'. Używają tych internetów, a nie potrafią.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zielczan egzakli. Za pisanie na "pan" upomniał mnie kiedyś Miodek. Wyjątkiem są oficjalne maile ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit: tym bardziej że głupia sama pisała do mnie na "ty", jak widac wyzej na screenie
  • Odpowiedz
  • 5
@Hohenheim tej autorce filmiku też odwaliło. Pierdylion osób jej pisze że z jej wypowiedzi wynikają jej podwójne standardy a ona na to "nie bo nie". No #!$%@? 100 osób mówi Ci że Twoje zachowanie jest chamskie a Ty na to "nie jest" xD
  • Odpowiedz
@mirek_januszy: po prostu tak jest. W internecie nie patrzysz na wiek, każdy jest równy, wszyscy są ziomkami więc nikt nie zwraca się per pan czy pani. Zwłaszcza kiedy operujemy nickami gdzie nie wiemy kto siedzi za pseudonimem. Po prostu tak już jest, chodzi o różne fora itd, oczywiście w e-mail służbowym nie będziesz pisał na ty
  • Odpowiedz
@mirek_januszy: Ja Ci wyjaśnię, jestem z tych hehe boomerów - rocznik 1985. Mam już trochę lat, tytuły naukowe i sporo osiągnięć. Ale 16 letni Sebek nie może tego wiedzieć (nawet jakby, w mojej ocenie to by nic nie zmieniało) i mówić mi na "pan". W internecie każdy miał być równy, tak wynikało z netykiety. Pisałem z ludźmi miażdżącymi mnie dokonaniami życiowymi i raz nawet dostałem reprymendę gdy odruchowo napisałem "pan"
  • Odpowiedz