Wpis z mikrobloga

Po prawie 2 latach codziennej #jazdabuspasempowroclawiu w końcu mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100 zł i 1 pkt karny. Stanowczo było warto, oczywiście jeżdżę dalej, oszczędność na paliwie i czasie szacuję na kilkaset złotych na miesiąc, więc warto. Szerokiej drogi mireczki i widzimy się na buspasie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 110
  • Odpowiedz
  • 143
@wojtas_mks: minąłem ich w korku, włączyli koguty i za mną pojechali. Swoją drogą wcześniej wiele razy mijałem radiowóz, raz nawet zdarzyło się że stanąłem na buspasie obok radiowozu na światłach i nie zareagowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
akurat te przepisy mają sens, zapobiegają wypadkom. Buspasy poza zwiększaniem korków w mieście niewiele wnoszą.


@cup12552: ale są przepisami i prawie wszyscy się do nich stosują. Jeśli wszyscy będą takimi chłopkami-roztropkami, przestrzegającymi przepisów tylko wtedy, kiedy im wygodnie, to z w miarę cywilizowanego, uporządkowanego kraju staniemy się Ukrainą albo inną Rumunią.
  • Odpowiedz
akurat te przepisy mają sens, zapobiegają wypadkom. Buspasy poza zwiększaniem korków w mieście niewiele wnoszą.


@cup12552: bus pasy to pierwszy etap.

Pozniej bedzie wylaczenie scislego centrum z ruchu samochodowego, platne strefy parkowania z odpowiednio wysokimi oplatami, a na koniec zakaz jazdy starymi gruzami.
  • Odpowiedz