Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję przed wyborem AGD do mieszkania (lodówka, zmywarka, indukcja, piekarnik, pralka).
Czy jesteście w stanie poradzić jakich marek unikać, do których ewentualnie warto dopłacić?
Spodziewam się, że wszystko jest podobnej jakości więc może kto ma najlepszy serwis gwarancyjny?
Taguje #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #agd #polskiedomy #elektronika
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emmwuu: Z ostatniego remontowego doświadczenia-mam całą kuchnie Miele i jest bardzo dobra, ale pewne sprawy u nich to porażka, ekspres ze stałym przyłączem wody za over 10k pln ma plastikowe kroćce więc gwint od przyłącza go mieli jeśli nie jest idealnie prosto nakręcany, wnętrze zmywarki od góry jest z blachy cienkiej jak puszka konserw, lekki nacisk i wygina się do środka, obniżając wirujący element myjący przez co nie da się
  • Odpowiedz
nie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) bosch jest budżetową marką w ofercie koncernu Siemens i to widać po niektórych aspektach - wykonanie niektórych elementów, opakowanie (zmywarki Siemensa są całe ofoliowane, sprzęt od Boscha już tylko częściowo). W przypadku pralek to jednak bez większej różnicy.


@Singularity00: @Klinton: Bosch i Siemens są produkowane w dokładnie tych samych fabrykach, wedle dokładnie tych samych standardów, w tych samych procesach, przez te same osoby i nawet na tych samych liniach produkcyjnych i montażowych. Półprodukty tworzone są na tych samych wtryskarkach czy prasach z tych samych tworzyw itp. Pakowane też są identycznie, na tych samych foliarkach. Zjeżdżają z taśmy razem i segregują je dopiero na magazynie.
Przynajmniej te produkowane w Polsce.
No i Bosch nie jest budżetową marką,
  • Odpowiedz
@vind: budżetową może i nie ale tańszą w ofercie koncernu już tak. Choć wiele elementów jest wspólna to jednak Siemens często ma dodatki, których podobny model Boscha już miał nie będzie. Jak kupowałem to porównywałem ekspresy i np. Siemens ma podgrzewaną tackę na szklankę, bosch w podobnych modelach już nie.

Z mojego doświadczenia też wynika, że sprzęt boscha ofoliowują częściowo a sprzęt Siemensa jest cały... no ale porównywałem tylko wybrane
  • Odpowiedz
@Singularity00: no ale to mówisz już o jakichś konkretnych dwóch różnych modelach, a wcześniej odnosiłeś się do jakości w której absolutnie żadnych róznic nie ma
Jasne, że pojawia się jakaś dywersyfikacja czasem w akcesoriach czy oprogramowaniu, ale nie jest ona jakoś znacząco lepsza w jednym kierunku jeżeli chodzi o te dwie marki. I serio, nie żartuję, że te obie rzeczy produkują jednocześnie i razem zjeżdżają z taśmy - i foliowane
  • Odpowiedz
@vind: Zelmer to już trup niestety....
Oczywiście, że istnieje unifikacja wielu elementów czego nie ukrywałem ale to jednak Siemens jest ten lepszy w ofercie... co nie oznacza, że Bosch jest zły... jest jak sam piszesz średniakiem dla przeciętnych użytkowników, niższa cena kosztem bajerów. Można się też nie zgadzać, ale jak dla mnie Bosch wygląda tandetniej od Siemensa :D
  • Odpowiedz
@Singularity00:

Zelmer to już trup niestety....

W kwestii małego agd tak, markę będą rozwijać jako duże agd. Małe agd przynosiło zyski, ale zbyt małe w porównaniu do dużego.

jest jak sam piszesz średniakiem dla
  • Odpowiedz
@vind: zapewne to to samo, ale nawet na zdjęciu ten Siemens jakoś tak przyjemniej wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to tylko pralka z drugiej strony więc co za różnica ;D

Co do dużego agd od Zelmera to ciekawe co z tego wyjdzie... czyżby faktycznie chcieli by więcej ludzi przestało postrzegać Boscha jako tego taniego w portfolio koncernu.

Co do pralek to nie miałem za dużego
  • Odpowiedz