Wpis z mikrobloga

Miele to Merc wśród AGD, ręcznie składany, super serwis. Qualität durch Kompetenz;) minus to oczywiście cena. Piekarnik 3-4k € zmywarka 3k € płyta 3k € pralka 2,5k €. Wiem bo mam koło siebie centrale Miele i sam jestem na kupnie do nowego domu.
@emmwuu: Samsung ma bardzo dobre biuro obsługi klienta. Lodówka miała mała wadę zewnętrzną i chciałem wymienić. Bez problemu się zgodzili, formalności załatwione przez telefon w 1 dzień. Nową lodówkę miałem za parę dni, a starą zabrali.
@emmwuu: Rozmawiałem ostatnio z panem który naprawiał u mnie kuchenkę gazową i powiedział, że marka absolutnie nie ma znaczenia jeśli chodzi o awaryjność, bo wszystkie psują się dokładnie tak samo często. Bardziej to kwestia szczęścia do konkretnej sztuki i intensywności eksploatacji. Na pytanie "To w takim razie co kupować?" powiedział tylko, że Amica ma najtańsze i najłatwiej dostępne części zamienne.
@emmwuu: Miele istotnie jest super, ale ceny to absurd. Co z tego że pralka będzie pracować 10 czy 15 lat, jak kosztuje tyle co 5 pralek które wytrzymają 5 lat? Na dodatek konkurencja ma często lepsze funkcje, bo postawowe miele są brzydkie i biedne. Sam mam jakiegoś Siemensa i 5 lat wytrzymał, a potem wyprowadzam się dalej i mnie trwałość nie obchodzi.

Ja polecam to co możesz brać z IKEA. 5
@emmwuu: Nie kupuj BEKO, to najtańsze tureckie gówno, unikaj No Frost (jest nienaprawialny na tę chwilę) Unikaj monitorów, guziczków, światełek na drzwiach lodówki (lubi kabel się przetrzeć), Jak napisał @Robskate, Miele to klasa światowa, AEG, BOSCH, Electrolux, Siemens to to samo, bierz najtańsze jeśli się zastanawiasz. Powodzenia