Wpis z mikrobloga

@Czill23: nofrost to coś czego raczej szukałem, a jeśli nie naprawialny, to jeśli się zepsuje wtedy lodówka będzie taka jak beznofrosta? czy to temat jak z abs w samochodzie, że zepsuty abs hamuje gorzej niż jakby go fabrycznie nie było?
@emmwuu: dualcook to "2 piekarniki w jednym" na zasadzie masz komorę piekarnika oddzieloną blachą (która nie jest specjalnie jakoś odizolowana ani nic) i różnica między tymi komorami to max 80 stopni jak dobrze pamiętam
co do mikrofalówko-piekarnika, jeśli lubisz gotować to stanowczo odradzam, takie coś ma (zazwyczaj) mniej funkcji piekarnika, jedynym wyjątkiem jest chyba piekarnik boscha z mikrofalą (ale on jest normalnych rozmiarów + sporo kosztuje)
@emmwuu: Przecież to nie są produkty robione w stolarni, tylko normalne sprzęty podwykonawców :) To co je odróżnia to 5 letnia gwarancja i brak jakiegokolwiek gadania przy ewentualnej naprawie. Jedyny problem jaki jest to że wybór jest niewielki i ceny raczej średnie.

Odnośnie dualcook samsunga - istotnie to gówno, kolega ma i nie chwali sobie. Dużo korzystniej będzie kupić dwa niezależne piekarniki, jeden z bajerami, drugi najprostszy - ten prosty do
@emmwuu: "Normalne" chłodziarki mają parownik (element, który robi się zimny, dzięki czemu chłodziarka chłodzi) pod cienką warstwą plastiku, w komorze chłodziarki (bardzo stare miały go nawet na wierzchu). No frosty mają takowy schowany głęboko we wnętrzu chłodziarki i jedynie mały wiatraczek (który też się psuje) nawiewa zimne powietrze do komory chłodziarki. Co to zmienia? Niby parowników się nie naprawia, ale jeśli jest jakakolwiek nieszczelność przy no froście nie można dać gwarancji
@emmwuu: Jeśli chodzi o pralki, to patrz pod kątem ewentualnych napraw, czy będą możliwe.
Jeśli chodzi o takie ładowane od góry, to bym omijał tylko Whirpoole, bo gniją. Reszta będzie ok, bo we wszystkich wymienisz łożyska, które zawsze w końcu padną.
W ładowanych od frontu bym się ograniczył do Amica, LG, Samsunga i Bosha (ale tylko niektóre serie)
Poniżej masz fajne listy:
https://www.prorankingi.pl/blog/aktualna-lista-pralek-z-wymiennymi-lozyskami/
https://panagd.pl/lista-pralek-z-wymiennymi-lozyskami-2019/
Szukaj modeli z silnikiem inwerterowym, bo są
W ładowanych od frontu bym się ograniczył do Amica, LG, Samsunga i Bosha (ale tylko niektóre serie)


@SKYFander @emmwuu : w drodze wyjątku dodałbym electroluxy, co prawda ładowane od przodu nie mają wymiennych łożysk, ale działają całkiem długo i do tego mają (jak dla mnie) super programator
@jempierozki:

prawda ładowane od przodu nie mają wymiennych łożysk, ale działają całkiem długo

Mam nadzieję, bo mam Elektroluxa właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie wymieniałem, bo mam go tylko niecałe dwa lata, więc nie wiem, jak będzie to wyglądało.
@Klinton: Nie korzystałem, to nie wiem.
Nie wiem jak tam wygląda sprawa z budową bębnów czy łożyskami. Z tańszych opcji może Candy.
Ale jak masz miejsce i kasę to tylko osobno kupować, bo więcej programów suszenia i paradoksalnie większa energooszczędność.
No i pralko-suszarki zazwyczaj mają większy wsad prania niż suszenia, więc jak załadujesz na maska pranie, to do suszenia i tak trzeba będzie dzielić.
(lodówka, zmywarka, indukcja, piekarnik, pralka).


@emmwuu: 1 - samsung jest niezły. Nie słuchaj tych bzdur o złym NoFrost - to podstawa w lodówkach....
2- tylko siemens. Oczywiście nie najtańszy ale średnie modele i dalej.
3/4 ikea ma najlepszy stosunek cena/jakość
5 - ja wybrałem bosch bo miało być w normalnej cenie, ekonomicznie więc jest A+++, tryb eko woda itd.

Osobiście uważam, że nie ma co przepłacać - brać co nam się
@Klinton: nie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) bosch jest budżetową marką w ofercie koncernu Siemens i to widać po niektórych aspektach - wykonanie niektórych elementów, opakowanie (zmywarki Siemensa są całe ofoliowane, sprzęt od Boscha już tylko częściowo). W przypadku pralek to jednak bez większej różnicy.