Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 290
Uwaga, #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W weekend miałem przyjemność zgarnąć dla #browarfortuna 5 medali na największym konkursie piw rzemieślniczych w Polsce. Brąz dla Komesa Portera (w kategorii Portery Bałtyckie) i złoto dla Komesa Potrójnego (Belgijskie Mocne Ale) cieszą, ale i tak bardziej ucieszyły dwa srebra dla Fortunatusów i brąz dla Komesa Wymrażanego Barley Wine Cognac BA. Te trzy ostatnie piwa to efekt tego, że w beczkowni szefostwo pozwala mi na najbardziej pokręcone pomysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najważniejsze oczywiście są reakcje rynku, ale potwierdzenie formy piwa w odniesieniu do stylu przez międzynarodowe jury cieszy równie mocno. Nie wspominając o takim zdjęciu z Tomaszem Kopyrą z blogublogkopyrakom ;)
#craftbeer #browarhipster
marcobolo - Uwaga, #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W weekend miałem przyjemność zgarnąć dla #b...

źródło: comment_JruLLDfMvCmClteSfY678Ajog2JF2UHX.jpg

Pobierz
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@soadfan: jeśli pytasz o dowolne piwo z regularnej serii Komes, a pewnie tak ;)
Z tyłu butelki masz ten wykres leżakowania piwa, np. zmiany na przestrzeni 18 lub 36 miesięcy.
Data rozlewu to data ważności minus te miesiące z wykresu. Krótko mówiąc: data ważności wypada na koniec tego wykresu z tyłu butelki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcobolo: aaa, no to teraz wszystko jasne. Te piwa Komes używam głównie jako dodatek do gotowania. Z lekkich piw bardzo miloslaw mi podchodzi. No i oczywiście bezalkoholowa IPA, fortuna Mirabelka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UnitrA: ja zupełnie szczerze nigdy nie przepadałem, bo mocno #teamslodyczka (a miałem to nad jeziorami od liceum, tzn. wtedy kiedy tylko na nią patrzyłem z daleka, bo przecież nie mogłem sobie kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Te piwa Komes używam głównie jako dodatek do gotowania.


@soadfan: Miłosław Milk Stout się fajnie nadaje.

@marcobolo: gratulacje! Jeszcze Saison IPA fajne piwo! A bezalkoholowe rewelka. <3 Może pora na jakąś przystępną szerzej wędzonkę? Grodziskie niby się nie sprzedaje - tak samo jak Black IPY - ale taki Darz Bór z Gościszewa, to smakował nawet ludziom nieobytym z kraftami, jak ich czasem częstowałem. BTW który Komes najlepszy do leżakowania i