Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 290
Uwaga, #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W weekend miałem przyjemność zgarnąć dla #browarfortuna 5 medali na największym konkursie piw rzemieślniczych w Polsce. Brąz dla Komesa Portera (w kategorii Portery Bałtyckie) i złoto dla Komesa Potrójnego (Belgijskie Mocne Ale) cieszą, ale i tak bardziej ucieszyły dwa srebra dla Fortunatusów i brąz dla Komesa Wymrażanego Barley Wine Cognac BA. Te trzy ostatnie piwa to efekt tego, że w beczkowni szefostwo pozwala mi na najbardziej pokręcone pomysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najważniejsze oczywiście są reakcje rynku, ale potwierdzenie formy piwa w odniesieniu do stylu przez międzynarodowe jury cieszy równie mocno. Nie wspominając o takim zdjęciu z Tomaszem Kopyrą z blogublogkopyrakom ;)
#craftbeer #browarhipster
marcobolo - Uwaga, #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W weekend miałem przyjemność zgarnąć dla #b...

źródło: comment_JruLLDfMvCmClteSfY678Ajog2JF2UHX.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@marcobolo gdzie na Śląsku mogę kupić barely wine cognac ba? Ogólnie ciężko w PL kupić dobre barely wine. Mnie podchodzi to od Was i wariacja o nazwie Kord z Olbrachta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@HansLanda88: wędzonki, czego by browar nie mówił, nigdy nie są dostępne ;)
Co do leżakowania, to każdy lubi różny czas. Ja Komesa Portera akurat lubię świeżego bo już trochę śliweczki jest ale jest też mocna kawa i czekolada. Ale np Barley Wine mi najbardziej smakuje tak po pół roku od rozlewu. Bo jest jeszcze chmiel ale już wchodzi przyjemne utlenienie ;)

Te dwa najczęściej łapię z Komesów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcobolo: Ło kuffa. Dawno nie widziany kolega z ogólniaka na portalu ze śmiesznymi obrazkami. W dodatku człowiek sukcesu w mojej ulubionej dziedzinie. Gratulacje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brass: złoto drugi rok z rzędu, a na drugim dubbel od uznanych 3K ;)
Ok, ma swoje odchyły, bo to refermentowane piwo, ale serio w ślepym teście z 15 tripelkami z Belgii można się zdziwić (mimo że też za nim nie przepadam)
  • Odpowiedz