Wpis z mikrobloga

wszystko sztuczne? a sampel Stinga również kłuł Twoje wyrafinowane uszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi tam Lucid Dreams akurat kompletnie nie siedzi, bo pewnie ten "utwór" sprawdziłaś, kawałki które mi się podobają policzę na palcach jednej ręki, ale sam Sting bardzo jara się tą reinterpretacją.


@takitutej: Spoko, nie spinaj się tak. Wiem mniej więcej jak wygląda dzisiejsze tworzenie hitów i artystów, ale może powinni występować jako jakiś
@JoBackManhorse: Ale ty musisz mieć smutne życie, że parę gatunków muzcznych wywołuje ból twojej dupy xD
Brzmisz dokładnie jak ludzie, którzy z automatu odrzucają sztukę nowoczesną bo "parę razy chlapnąć pędzlem po płótnie to nie sztuka".
Już sama nazwa gatunku sugeruje tematykę utworów, nic dziwnego, że jest mniej-więcej spójna. Dla mnie w koncepcji to nic innego od twórczości ćpuna Ryśka Riedla, po prostu trap ma inną historię i wywodzi się z
@Jacket: O nie kolego. To nie takie proste. Jak pojawił się Dubstep - to sobie sprawdziłem co to za cudo. I mainstream i underground. Była to inna, ciekawsza muzyka z duszą, że tak powiem - zanim stała się popularna. Ale meinstrimowy dupstep to czysta kupa. Nie wykluczam, że z trapem może być podobnie. Dlatego pisałem "nowy trap" i "w mainstreamie". Czaisz? To raz.

Dwa - jeżeli gdzieś bumeruję, to może w
Ty się wczoraj urodzilas? 99%muzyki jest teraz na autotune xD


@MrXavery: Ale mam nadzieję że są jeszcze artyści którzy potrafią zaśpiewać na żywo( ͡° ʖ̯ ͡°) Co innego wspomagać się (co by trochę czasu w studiu zaoszczędzić), a co innego żeby program za ciebie odwalał robotę, playback na scenie
@SonGocha99 co Ty konkretnie chcesz krytykować - istnienie takich zawodów jak "reżyser dźwięku, inżynier dźwięku, kompozytor, producent, dźwiękowiec"? nie wiedziałem, że to jest jakaś nowość w branży muzycznej. powiedz mi w takim razie - w jaki niby sposób te osoby utrudniają wielkim talentom zaistnienie?

a porównanie Juice WRLD do Tupaka to już skrajna ignorancja, bo mają ze sobą tyle wspólnego, co Adam Małysz i Andrzej Gołota (kolor skóry). jak tylko oldskulowcy w
@SonGocha99:

Ale mam nadzieję że są jeszcze artyści którzy potrafią zaśpiewać na żywo

no nie wytrzymam xD
Używanie autotune nijak ma się do tego czy ktoś potrafi śpiewać czy nie, zrozumcie to wreszcie.
To jest T-Pain, jeden z głównych popularyzatorów autotune
https://www.youtube.com/watch?v=Lt2wjJlP2N4
T Pain bez autotune śpiewa tak:
https://www.youtube.com/watch?v=CIjXUg1s5gc
a mimo tego używa go w prawie każdym swoim kawałku.
To jest Cher
https://www.youtube.com/watch?v=nZXRV4MezEw
#!$%@?ła cały hit na autotune, mimo że karierę
@peetee: dales najbardziej popularny kawałek tymka, który ma 100 mln porównujac z jakimś randomowym kawałkiem juice'a
Łap tu 400mln Juice'a

No i oczywiście dajesz do porównania najbardziej popularnego u nas ostatnio rapera, gdzie co kawałek to hit, nagrał ostatnio nawet z brenanem - do juice'a, który okej jest popularny no ale to raczej średniak
b.....y - @peetee: dales najbardziej popularny kawałek tymka, który ma 100 mln porówn...
dales najbardziej popularny kawałek tymka, który ma 100 mln porównujac z jakimś randomowym kawałkiem juice'a

Łap tu 400mln Juice'a


@baetky: ale porównaj skalę. Tymek ma zasięg tylko w Polsce, a murzyn ma zasięg światowy a tylko 4x więcej wyświetleń. To jest ta sama liga, tylko że Tymek ma dużo mniejszą dźwignię.
@JoBackManhorse:

Trap to muzyka?

tak, to jest gatunek muzyczny.

#!$%@?, ok, z rapem miałem problemy.

xD

Bo melorecytacja a nie śpiew per se.

to żeby muzyka była muzyką potrzebny jest śpiew? xD
a jeszcze jeden szkopuł, melorecytacja to forma śpiewu
aaa no i jeszcze jeden szkopuł, w trapie znacznie więcej tego śpiewu(w twoim rozumieniu) niż w rapie.

Natomiast ten cały nowy Trap to jest jakaś kpina

nie znam się ale się
@peetee: no bez przesady, że każdy kto rapuje po angielsku ma zaraz zasięg światowy, a raperzy w Polsce mają tylko zasięg w Polsce.

Nie można tak tego przeliczać, quebo chociażby do każej piosenki już ma napisy po angielsku, żeby każdy, kto zna angielski mógł go przesłuchać i zrozumieć.