Wpis z mikrobloga

Powstanie Warszawskie to temat trudny, ale ujęcie go w przestrzeni, w miejscach, w pamiątkach, w śladach, powoduje, że można pokazać w sposób neutralny. Opowiadając o nich. Właśnie z takim tematem (chyba najtrudniejszym w naszej karierze) zmierzyliśmy się.

Dodałem właśnie do wykopu film Emocjonalna podróż ulicami Warszawy śladami Powstania Warszawskiego

Dużą część stanowią ujęcia z Muzeum Powstania Warszawskiego, chyba jednego z najlepszych historycznych muzeów Europy. Wielkie wrażenie robi ODBICIE, urządzenie AI, które skanuje naszą twarz i spośród kilku tysięcy zdjęć odnajduje wybranego powstańca z archiwum, podobnego do nas.
Poznaliśmy też jednak najmłodszego wolontariusza, Kamila, starszego mężczyznę, zajmującego się upiększaniem miejsc pamięci. Kilka miejsc jest kompletnie zapomnianych i często mijanych nieświadomie. Wrażenie robi na pewno Kopiec Powstania czy słynny "właz powstańczy" przy pl. Krasińskich.
Nie jesteśmy warszawiakami, pochodzimy ze Śląska, gdzie pamięć po powstaniach jest równie silna, co w Wielkopolsce. I mam nadzieję w Warszawie. Zapraszam serdecznie na materiał.

#historiapolski #qualitycontent #pannoramixtrip #drugawojnaswiatowa
Pannoramix - Powstanie Warszawskie to temat trudny, ale ujęcie go w przestrzeni, w mi...
  • 9
Szanuję w opór. Bohaterom wieczna chwała!. Na mnie Wawa zawsze robiła ogromne wrażenie właśnie przez te rozrzucone po całym mieście miejsca pamięci. Świetny materiał, ale @Pannoramix, jako osoba mająca kiedyś do czynienia z nagłośnieniem napiszę: OPie- dobry kierunkowy majk to bardzo ważna rzecz w odbiorze materiału, nagrania z ulicy momentami dość słabo słychać.