Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@invoker: Jeśli te zdjęcia są z Hubble to jak to możliwe, przecież takie rzeczy nie dzieje się tak dynamicznie.w ciągu tych kilkudziesięciu lat nie powinno być chyba aż tak daleko idących zmian?
  • Odpowiedz
@invoker: jestem ciekaw czy jak andromeda się wciśnie w drogę mleczną to czy ziemia to w jakikolwiek sposób odczuje. Czy możliwym jest że nas wyrzuci do innej gwiazdy np.
  • Odpowiedz
@peetee: droga mleczna ma średnice 100 000 lat świetlnych, wydaje mi się że ziemia(czy nawet cały układ słoneczny) by tego nie odczuła, chyba że jakieś ciało z andromedy by się nam przyplątało. Trzeba pamiętać że cały proces łączenia galaktyk trwa miliony lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peetee: Mało prawdopodobne ale za to blisko przelatująca gwiazda może zaburzyć pas komet dookoła słońca i te mogą spadając na Ziemię wywołać serię katastrof globalnych jak ta która wybiła dinozaury.
  • Odpowiedz
@invoker: Pytanie do kogos obeznanego. Załóżmy, ze nasza Galaktyka zderza sie z inną. Jakby to moglo wyglądać z naszej, ziemskiej perspektywy? Nie wiem, 20km tsunami, całkowite wyschnięcie oceanów, krowy przestają dawać mleko, czy moze psy zaczynaja znosić jajka?
  • Odpowiedz
@AutomatDoLodow: No okej, ale nie chodzi mi tutaj nawet o fizyczne zderzenie 2 planet. Nawet na gifie widac jak kształt galaktyk sie zmienia. Prędzej wydaje mi sie, ze stało by sie cos z grawitacją i temperaturą, albo zabiłoby nas promieniowanie, ale nie znam sie wiec mogę p-------c głupoty.
  • Odpowiedz
@kezioezio: minimalna szansa że coś by się zmieniło. Gwiazdy zaczynają krążyć wokół wspólnego środka ciężkości i tyle. Układ słoneczny zmieniłby miejsce w galaktyce, ale jego struktura pozostałaby taka sama.
  • Odpowiedz