Wpis z mikrobloga

@nbafan1988: ostatnio był Underdog na Polsacie i właśnie oburzenie było, że musieli wypikać wulgaryzmy aby go puścić wieczorem bo jakby mieli puścić o 23:00 to by się emisja skończyła o 2:00 w nocy no #!$%@? film ma dwie godziny i godzina reklam, masakra
  • Odpowiedz
@Axim: @Szalom: @przemek-zkielc: Ja myślę, że film najbardziej spodoba się osobom śledzącym pewne wydarzenia z USA lat 60 i 70, znających już np postać Hoffy, przekrętów na związkach zawodowych i postacie takie jak Sam Giancana, Tony Pro itp.
Film oparty jest na książce, która została napisana właśnie po serii wywiadów z dogorywającym Frankiem Sheeranem. Być może przez to całość bywa przewidywalna. Dlatego też jest to takie długie, wtórne, "scorsesowe".
  • Odpowiedz
@nbafan1988: 3 i pół godziny? szczerze przerażają mnie tak długie filmy, za często jest to po prostu niepotrzebne rozgadanie.
wydaje mi się, że ograniczenie formy daje często dobre efekty. pamiętam jak zaczytywałem się w krótkich formach Hemingwaya - facet potrafił na kilku dosłownie stronach stworzyć kompletną historię. i to jest kunszt!

ja poczekam na więcej recenzji. 3 i pół godziny to co najmniej 2 inne dobre filmy. nie chcę w razie
  • Odpowiedz
Beznadziejna kreacja de niro który jako 70 latek grał 30? 40 latka? W scenach walki wyglada to żałośnie.


@Szalom: To samo zauważyłam, jak De Niro skopał tego sklepikarza, wyglądało to komicznie
  • Odpowiedz
W kontekście opowieści w stylu wspomnień nie razi mnie starość aktorów, trochę to może nawet robiło mi klimat, bo jak stary dziadek opowiada Ci o wydarzeniach z przeszłości to nie wyobrażasz go sobie mocno inaczej niż jak tego dziadka, tylko odmłodniałego.


@kaspe: w sumie kupuje to trochę. mimo wszystko uważam że w tym filmie nawet w takim kontekście to może tak sobie wyszło? jakby narracja nie była do końca imo tak
  • Odpowiedz