Wpis z mikrobloga

@komentarze: kiedy w końcu zrozumiecie że cała ta hucpa z segregowaniem śmieci służy jedynie temu żeby #!$%@?ć ludzi z hajsu


@Pangia: jakoś u mnie (osiedle domków) to działa. Śmieci różnego rodzaju (bio, zielone, recycking, zmieszane) zabierane są w różne dni, z różną częstotliwością i przez różne ekipy.
Najbardziej upierdliwe, bio, odbierają co tydzień (miejska spółka), zielone odbiera co tydzień traktorkiem gość (od marca do grudnia) i pewnie ma
  • Odpowiedz
  • 1
Nic śmiesznego, przez takiego barana cały blok będzie płacił podwójna stawkę za wywóz śmieci.

Niestety ale do chama trafić można tylko chamstwem... Inaczej nie rozumie
  • Odpowiedz
@enron: no widzisz
ja mieszkam w stolicy innowacji
zgłoszeni jesteśmy (w sensie że blok) że sortujemy odpady
jedyny efekt to przyklejona na drzwiach śmietnika tabliczka nt. tego jak sortować odpady
bo nawet nowych kubłów nie podstawili, dalej są dwa, tylko doczepili tabliczki „odpady suche” i „odpady mokre” gdzie oczywiście nikt na to uwagi nie zwraca
zresztą nigdzie w okolicy tego
  • Odpowiedz
  • 0
@dzuzpeppe tego nie wiedziałem.
W styczniu cały blok (140 mieszkań) płaci podwójną stawkę. Na moje mieszkanie to wychodzi 32zł.
Wszystko dlatego, że jakiś debil wrzucił odpady organiczne to pojemnika na szkło.

Od stycznia w Gdańsku ceny za wywóz wzrastają x2 czyli za taką samą akcję zapłacę już dodatkowe 64zł.
A jeśli tak jak mówisz zastosowałby x4 bo mogą to już bonus 192zł.
Podejrzewam, za za takie kwoty, to już ludzi na
  • Odpowiedz
Dlaczego mam segregować śmieci ja a nie przedsiębiorca?


@terwer358: dlatego, że ty na wyrzucenie kubeczka po jogurcie do odpowiedniego kosza poświęcisz 5 sekund, a wygrzebanie kubeczka po jogurcie ze 120l gnijących, śmierdzących zmieszanych śmieci zajęłoby dużo czasu i byłoby kosztowne, szczególnie jeśli by te kubeczki i śmieci pomnożyć przez liczbę mieszkańców danego miasta/wsi/obszaru?
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: co to za absurdalne założenie??? od tego są firmy gospodarujące odpadami, żeby je segregować. XD zresztą robią to, my tylko ułatwiamy im zadanie, a jeśli ktoś w bloku ośmieli się nie zastosować, albo jeśli na 150 mieszkańców bloku trafi się jeden człowiek np. chory psychicznie to - pyk! - czterokrotna stawka dla wszystkich. XD złoty, bolszewicki interes. udawanie promowania życia bardziej ekologicznego, pod którego płaszczykiem przemyca się możliwość ukarania
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: to że od tego są firmy, to nie znaczy że my mamy walić wszystko do jednego kubła i niech se radzą. Wyobraź sobie że te firmy i tak muszą segregować segregowane odpady, bo nie każdy plastik, papier czy szkło nadaje się do przetworzenia. Ale nikt nie wymaga od obywatela żeby rozróżniał i segregował poszczególne rodzaje plastiku, wymaga się tylko wrzucenia go do jednego z 3/4 koszy, czego nauczyłaby się
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: po pierwsze, niby dlaczego mielibyśmy nie wrzucać wszystkiego do jednego kubła, skoro wywozem i segregacją zajmują się prywatne firmy robiące na odpadach złoty interes? po drugie, podejrzewam że zdecydowana większość śmietników w Polsce jest nieprzystosowana przez brak odpowiedniej ilości kubłów, opisów, generalnie mało kto wie jak klasyfikować różne opakowania po żywności, detergentach, oczywiście informacji ze strony odbiorców o tym nie ma żadnej. po trzecie, jakie są zasady przyznawania kar?
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: a dlaczego nie srasz w publicznym kiblu po ścianach chociaż jest sprzątaczka której za sprzątanie płacą? Przystosowanie i informowanie - to trzeba rozwijać, ludzi edukować, a nie uznać że jest #!$%@? i nie warto. Zgadzam się tylko z tym że odpowiedzialność zbiorowa jest kiepska, ale z drugiej strony osobne śmietniki dla każdego mieszkania są nierealne więc nie wiem jak inaczej to rozwiązać. Tzn. poza wyprowadzką do domu jednorodzinnego (
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: Powiedz to ludziom majacym male mieszkania, w ktorych nie ma miejsca na trzymanie 3-4 koszy na smieci.

Niedlugo zacznie sie narracja, że mamy sami wozic smieci na wysypiska prywatnymi autami, bo dla przedsiebiorcy koszt smieciarki i zatrudnienia ludzi jest zbyt duzy. No i osobowka latwiej sie manewruje jezdzac po osiedlach xD
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: nie korzystam z publicznych kibli, głównie dlatego że ludzie srają w nich po ścianach. XD mylisz przystosowanie i informowanie z #!$%@? pieniędzy z kieszeni. my już płacimy za wywóz śmieci, od zawsze. teraz pod byle pretekstem będą nam kazali płacić duuużo więcej i przy okazji przerzucają odpowiedzialność za informowanie, przystosowanie, edukowanie i rozwijanie na... nas!!! czy ktoś nam płaci za użeranie się z tępymi czy chorymi psychicznie sąsiadami? naród
  • Odpowiedz
Powiedz to ludziom majacym male mieszkania, w ktorych nie ma miejsca na trzymanie 3-4 koszy na smieci.


@terwer358: Nawet w kawalerce jest miejsce na 3-4 kosze na śmieci. Tyle tylko, że małe i trzeba częściej wynosić - no coś za coś.
@InspektorDupa: z sąsiadami debilami użerasz się też w innych sprawach niż śmieci więc już bez przesady.
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: Wiesz zawsze bedzie możliwość odciążyć przedsiębiorstwa od pracy, ale w koncu pojawia sie pytanie - skoro przedsiebiorca ma mniej ludzi do zatrudnienia bo wykonujemy sami za nich robote, to dlaczego placimy tak duze pieniadze?
  • Odpowiedz