Wpis z mikrobloga

Hmm, jakieś opinie o Informatyce Stosowanej na Politechnice Warszawskiej (OKNO)!?
Orientuje się może ktoś, jak z przepisywaniem ocen, gdy np: studiowało się na polibudzie w innym mieście i zaliczyło przedmiot po semestrze/roku!? Przepisują czy robią problemy!?

Chodzi mi o wszystko, od prestiżu, patrzenia na uczniów po przez papierek, jak i też umiejętności, które można stąd wynieść. Strasznie irytuje mnie mój plan prowadzenia zajęć, a tu słyszałem, że rok jest podzielony na kilka mniejszych części semestrów i w każdym z nich uczą po dwa przedmioty, a nie tak jak na mojej obecnej, jest nawalone wszystkiego, same prace domowe zajmują od chuka czasu, nie wiadomo za co się mocno wziąć i nie ma czasu na naukę docelową.
Wiele z tego co się obecnie uczę, czuje, że po prostu nie za bardzo mi się przyda i wolałbym poświęcić naukę na coś innego, może programowanie, kurs/bootcamp, a tak to muszę robić jakieś e-learningi zasrane na platformie, z jakiś przedmiotów, gdzie mam pisać sprawka o grach, np: gdzie wystepuje polski motyw XDD.
Słyszałem, że OKNO to takie zaoczne, zaocznych i nawet zjazdy nie za bardzo są obowiązkowe, wolałbym uczyć się samemu, lecz z drugiej strony chce mieć jakiś tytuł... Jak patrzą na dyplom po tej uczelni? Ja wiem, że w IT to głównie umiejętności, lecz, myślę, że jest nadal wiele firm, gdzie CV kandydatów bez studiów wyrzucają do kosza, jeśli w jedno miejsce ma się kilka kandydatów...

#warszawa #studia #studbaza #informatyka #programowanie #programista15k #politechnikawarszawska
  • 3
@Yakooo:

Na każdych studiach są gówno przedmioty i na każdych studiach jest do przejścia matma.

Raczej jak gadałem i pisałem o studiach IT z różnymi ludźmi to opłaca się mieć ukończone dobre studia na dobrym wydziale niż jakieś gówno studia gdzie projekt na zaliczenie to napisanie hello worlda, a egzamin z analizy to dwie najprostsze całki.
@Yakooo: Nikt nie patrzy tak naprawdę, jaki wydział czy kierunek (o ile okołoinformatyczny) ktoś skończył. A na dyplomie i tak masz skończoną polibudę a nie okno, więc nikt się nie zorientuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu chciałbym mieć inzynierke, ale troszkę więcej czasu na własną naukę, a obecnie na swojej mam taki zapierdziel z pracami które w żaden sposób mnie nie interesują