Wpis z mikrobloga

@fledgeling echhh i pewnie iPhone bez klawiatury ¯_(ツ)_/¯
Człowieku mam nadzieję, że znasz kogoś kto był w USA i coś tam tobie opowiedział w pubie przy piwie a ty słuchałeś jak Szpilka Lenoxa Lewisa #pdk
Sprzedają pełnowartościowy sprzęt i generalnie pełną gamę od budżetowców po flagowce. Obniżki różne a to 20 a to 50 procent. Oczywiście możesz wierzyć w co tylko chcesz, ale ciężko się czyta takie bzdury.
@fledgeling
1. Piszemy o Black Friday i obniżkach w USA.
2. Na Black Friday obniżki są do np 50 procent. Część to np 20 procent.
3. Ilość sprzedanych sztuk wpływa na zysk. To już zauważył Ingvar Kamprad twórca potęgi IKEA.
4. Polemizując z efektem skali i tylko się ośmieszasz ¯_(ツ)_/¯
5. Polecam korepetycje z ekonomii i przedsiębiorczości.
@bijotai moze sobie to przelicz, bo jak sprzedasz ponizej kosztu zakupu to kazda kolejna sztuka to coraz wieksza strata. No chyba ze wypychasz jakis kompletny szrot ktory jeszcze by trzeba utylizowac.
Mowa jest o roznicach miedzy usa a Polską.

Widzę kolejny wykopek roztropek, ktory sie wymądrza. Efekt Dunninga-Krugera.

Czekam na twoj sklep gdzie sprzedaz 50% taniej niz wszyscy - to na pewno mozliwe, tylko nikt jeszcze na to nie wpadł :)))
@fledgeling bycie elytom ynterneta widzę zobowiązuje. Jak już przeanalizujesz rozwój IKEA to napisz coś mądrego. Jakbyś nie dostrzegał nigdzie jeden sklep nie powalczy. Mówimy o sieciach. Nawet nieszczęsne NTT to jakby nie patrzeć sieciówka.
Patrząc na ciebie wiem, że ekonomia powinna być obowiązkowa w każdej szkole. Jprdl jaki znaffca to skąd w USA obniżki cen w Black Friday? Idąc twoim torem myślenia...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheXArczi: Możliwe, błędy się zdarzają. A załatwić problem wchodzi szef i produkuje pseudo-prawny wysryw, zamiast przełknąć błąd.

U nas też dają obniżki spore ale głównie na leżaki magazynowe, nikt ci nie sprzeda chodliwego i popularnego towaru za cenę o 30% niższa od rynkowej. Jak liczyliscie na iPhone X za grosze to się przeliczyliście. Ale już np jakiegoś starego iPhone 7 chętnie pogonia tanio bo już prawie nikt tego nie kupuje.
@bijotai
1. Porównujesz marże sprzętu elektronicznego z meblami, wyposażeniem kuchennym etc. To są dwa kompletnie różne światy, więc ciężko przekładać sukces Ikei na sektor elektroniki.
2. U nas nie ma czego czyścić, większość sklepów z elektroniką nie trzyma miliona sztuk każdego sprzętu w magazynie, tylko na bieżąco zamawiają od dystrybutorów konkretne modele w mniejszych ilościach lub pod zamówienia.
@bijotai jeśli masz zamiar ignorować fakt, że te sklepy zarabiają z marży 5-10% wartości sprzętu i spodziewać się, że zrobią obniżkę o 50% to nie jestem w stanie Ci pomóc.
Ikea sprzedaje dosłownie pokrojoną sklejkę i śrubki. Każdy zakład może taka sklejkę pociąć i ich zaopatrzyć.
Nie każdy zakład wyprodukuje podzespoły do sprzętu elektronicznego.
Nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć, skoro nie rozumiesz, że ceny sprzedaży wynikają z cen zakupu u
@anczej_bulwa hahahaha i tu leżysz znaffco IKEA ma IKEA Industry (dawniej Swedwood) to wyspecjalizowane zakłady i nie każdy zakład zrobi meble takie jak oni. Jprdl expert klasa wypok. Nie rozumiesz zakresu przecen związanych z Black Friday i na dokładkę zupełnie nie pojmujesz, że zamówienia w okresie Black Friday i świątecznym są o wiele wyższe niż np w okresie wakacyjnym. Twoje myślenie to #januszebiznesu czyli zbierzemy zamówienia od klientów a później myk do
@dr_Klotz: Jedno jest prawdą. Już 10 lat temu jak jeszcze pracowałem w tej branży marże sprzedawcy nie przekraczały 6-8 % a przy przetargach 4-5% To niby z czego taki sklep ma dać 15 czy 20 % rabatu. To dlatego teraz wszędzie wciskają te ubezpieczenia i dodatkowe gwarancję. Z samej marży nie da się już utrzymać.