Wpis z mikrobloga

Gadałem z babką o aucie do kupienia - Toyota Aygo I, jeszcze jej nie widziałem,ale przez telefon mi babka powiedziała, że od kilku lat świeci się kontrolka check engine!! No i na początku mechanicy powiedzieli, że trzeba wymienić katalizator, to wymieniła, ale potem dalej się paliło i że trzeba wymienić sondę lambda, nie zrobiła jeszcze tego.
1. Na ile to możliwa przyczyna?
2. Jak bardzo unikać tego auta skoro babka nie ogarnęła tego przez kilka lat? xd Cena bardzo atrakcyjna.
#mechanikasamochodowa #samochody
  • 17
@DreqX: baba nie ogarnia, nic nowego, zazwyczaj takie auta mają jakieś awarie bardzo długo nienaprawiane.
Sonda lambda może być, popytaj o spalanie, obroty na luzie.
Sam się zastanawiam nad tym autem by do pracy śmigać, ale nie wiele wiem co tam jest. Może co kilkanaście tys. km trzeba odwiedzić mechanika i zrobić wymiany oleju, filtrów i skasować błąd.
Ile to auto ma lat?
@Black-Cat: Przez ponad 2 lata jeździłem z check engine. I miałem podobny przypadek - katalizator do wymiany. Nic to nie przeszkadzało (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem). Jedynie przypał może być na przeglądzie, ale na też są sposoby, np. reset kontrolek;)
@DreqX: w najgorszym przypadku to silnik do tego cuda 700-1000zl, przekładka drugie tyle. Podejrzewalbym jaka #!$%@? skoro tyle czasu się świeci i jeździ. Weź kompa, obejrzyj i zobacz co w trawie piszczy.
@Neoplan: przy tym silniku to by prawie nie dało się tym jeździć, nie wiem jak tam, ale jak mi cewka padła to już nie dało się w ogóle odpalić chyba, że jest po jednej na gar
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DreqX: Drogi kolego miałem takie auto do jazdy po mieście. Kupione od starszej babci która pyrkala po parę km, zaraz po kupnie wyskoczyła mi kontrolka z błędem sondy, po wymianie wszystko było ok korekty przestały szaleć ale niedługo po tym pojawił się błąd kata p402. Generalnie nie było żadnych objawów czy błąd się świecił czy nie. Ale czasem można było odczuć zapchanego kata np pod spore wzniesnia. Pomagalo mu raz na
@DreqX: Sprawdź jak będzie jeździć i jakie teraz będzie miało błędy jak będą tylko od katalizatora albo drugiej sondy to nic mu będzie od tego. W czasach, gdy nie było kontrolek check albo samochód był na gaźniku i jakoś samochody jeździły.
Jedynie przypał może być na przeglądzie, ale na też są sposoby, np. reset kontrolek;)


@Uata: przecież napisał, że katalizator już był wymieniany. Kontrolki nie mają wpływu na przegląd, dopóki czerwone nie świecą.

@DreqX: zasadnicze pytanie to ile sond lambda jest w tym samochodzie, tzn 1 czy 2. Wymiana którejkolwiek z reguły kończy się licznymi magicznymi zaklęciami typu "k*wa j*ba*a" wykrzykiwanymi przez mechaników, a co za tym idzie cena usługi wzrasta.
@DreqX: Jeśli masz blisko to kup sobie zwykły interfejs elm327 na bluetooth. Podpinasz pod obd2 i czytasz co tam program powie. Program torque lub motordata obd. Stracisz max 20zł na interfejs a może się przydać na znów. Samochody z check przechodzą przegląd o ile wszystko jest w normie. No chyba, że masz bardzo upierdliwego diagnostę.