Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki jak to jest z dzisiejszymi akumulatorami samochodowymi 12v?
Roczny akumulator po 1.5 tygodnia stania auta rozładował się, jego napięcie było mniejsze niż 5v.
Dodam że w nocy nie było wielkiego mrozu tylko lekkie przymrozki.
Ładowanie w aucie jest sprawne i nie zostawiłem żadnego włączonego światła wewnątrz co by pobierał prąd.
Akumulator nadaje się do kosza czy wystarczy naładować go prostownikiem i będzie gitara?

#motoryzacja #akumulator #elektrykapradnietyka
  • 15
  • Odpowiedz
@jamaj: Ja mam np system alarmowy z powiadomieniem ochrony i żre prąd. Nie napisałeś też jaki aku - obstawiam jakieś g..o w rodzaju Centry czy Bosha. Sprawdź co że i kup dobry akumulator, np Yuasę.

Aku w kosz, bo zasiarczony i zawiedzie Cię przy następnym mrozie.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Jak robiłem research dla siebie to wyszło że Yuasa. Innych nie pamiętam, nie brałem pod uwagę. Aku robione w japonii, często montowane jako fabryczne w japońskich autach. ZCW 2 największy producent aku na świecie.
  • Odpowiedz
@jamaj: jaki to aku? bo wygląda jakby coś żarło prąd.
Chociaż miałem raz przypadek w Boschu S5, że było zwarcie, a podejrzewałem samochód. Aku wymienili na gwarancji i śmiga.
  • Odpowiedz
Jak robiłem research dla siebie to wyszło że Yuasa


@gregor40: okej dzięki za info. Niestety Yuasa nie ma takiej wielkości jak ja mam. Znaczy mają o szerokości i długości takiej ale wysokość znacznie większa, muszę zrobić obczajkę czy mi wejdzie wyższy.
  • Odpowiedz