Wpis z mikrobloga

@10129: xD Nie no, w x-komie na pewno nie zamówię :) Tylko się zastanawiam czy brać ta gaming plus, czy a pro max, czy może coś innego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@makzy: to praktycznie te same płyty, podobnie Tomahawk, różnią się zasadniczo liczbą bajerów. Możesz śmiało wziąć B450-A PRO MAXa. Tego microATXa bym nie brał, bo jak widać ma mniej rozbudowane chłodzenie (brak radiatora nad prockiem), czyli pewnie też uboższą sekcję zasilania.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: okej, dziękuję serdecznie! Na dniach zamówię MSI B450-A PRO MAX albo MSI B450 GAMING PLUS MAX.
A polecisz może jakąś sensowną, nie drogą rx 580 i ram, żeby się to dobrze zgrało?
Myślałem nad RX-580P8DFD6 ale może jest coś lepszego. A ram: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15? Brać to czy jest jakaś sensowna alternatywa?
  • Odpowiedz
@10129: a masz jakieś porównanie do B450-A PRO? Bo po mojemu to jest zbliżony układ zasilania, tylko zauważ że VRMy u góry nie mają radiatora. Spoko płyta jak chcesz to upchnąć w mniejszej obudowie, ale ogólnie jestem raczej zwolennikiem wsadzania pełnowymiarowych płyt jeśli jest na nie miejsce. Więcej slotów, lepsze rozmieszczenie elementów bo na PCB jest więcej miejsca. No, chyba że rzeczywiście próbuje się dopiąć budżet i można sporo oszczędzić
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: te vrmy na górze to chyba są tylko te 2 fazy na soc, jak nie masz apu aby karta graficzna z tego ciągnęła prąd to chyba nic nie zmienia.
właśnie wcale nie ma testów b450a pro na zagranicznych tylko ciągle tomahawk jakby inne b450 od msi nie istniały :(
mortar ma takie same radiatory jak tomahawk raczej. Jest tomahawk testowany ale przez inną osobe , z innym układem chłodzenia
  • Odpowiedz
@10129: w sumie masz racje, te 2 fazy u góry są drugorzędną sprawą. Tak czy siak, jeśli dobrze pamiętam to B450-A PRO miało tak samo rozwiązaną sekcję zasilania co Tomahawk i też dobrze wypadało w testach, zakładam że przy MAXach będzie podobnie, wyniki dla Tomahawka nie będą się znacząco różnić od PRO. Z resztą ceny są mimo wszystko dosyć zbliżone więc wątpię żeby poza dodatkami Tomahawk oferował istotnie coś więcej
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: komponenty tomahawk/gaming plus/a-pro mają identyczne, one się tylko kształtem / rozmiarem radiatora różnią. Czy mniejszy radiator na a-pro ma istotny wpływ na temp to nie mam pojęcia, nikt tego nie testuje. Lipton testował (i mu identycznie wyszło na tych 3 w sumie) ale jemu nie wierze zbytnio.
dla ryzenów 3xxx to bez znaczenia, to i na gigabycie za 250zł zadziała ale podkręcane 2600 chyba z 140W+ ciągnęły, nie pamiętam
  • Odpowiedz